Gündem

Nereden nereye

Yollarda gördüğümüz çoğu otomobilin gösterge paneli ve dahil mekanında Daha Daha önceki moda göstergeler kullanılsa da bazı markalar ve tertemiz model otomobiller bu modası geçmiş göstergeler adina tertemiz lcd ekranlar kullanıyor. Bu tertemiz teknolojik özelliklere gelin birlikte, dahada yakından bakalım.

Son senelerde tanıtılan özellikle de premium markaların vazgeçilmezi var olan lcd ekran temelli gösterge panelleri otomotivdeki Daha önceki moda göstergeleri yerinden edeceğe benziyor.

shutterstock_358410362-kopya

BMW, Mercedes-Benz, Audi, Volkswagen, Seat, Skoda, Range Rover, Jaguar, Peugeot, Volvo benzeri markalar bu teknolojiyi evvel olarak kullananlar arasında.

shutterstock_379706125-kopya

Mercedes-Benz bu sistemi bizlere W222 kasa kodlu S Serisi ile tanıtmıştı. Command Infotainment olarak geçen bu sistem modellere göre değişiyor. nihayet olarak A Serisi modeli de bu teknolojiye kavuştu.

merc-kopya

Tamamen lcd var olan bu panel sayesinde model farklılığına göre gece görüş kamerasından navigasyon kontrolüne civarindan her şeye kolayca hükmedebiliyorsunuz.

merc2-kopya

BMW ise iDrive ile birlikte çalışan Multifunctional Instrument Display(MFID) sistemine F10 kodlu 5 Serisi ile geçti. Bu sistem yenilenen modellerde dahada iyi çalışan birer kalite olarak alana çıktı. özellikle tertemiz 7 Serisi ve tertemiz 5 Serisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir