Güncel

Ordu’da 104 konut ve iş yerini su bastı, dereler doldu taştı

İl genelinde tesirli olarak süre gelen yağış sonucu, Bir takım depo ve bodrum katlardaki dairelerde su bastı. Yaşanan baskınlarda rastgele tek can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, silahlı güç Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler ile kaza belediye ekipleri olaylara hatıranda müdahaleler etmeye çalıştı. silahlı güç Valiliğinden yapılan açıklamada, motopomp, dalgıç pompa, vidanjör, çeşitli iş makineleri ve personellerle yürütülen hasar giderme çalışmalarının ayni ritimde devam ettiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, ev ve işyerlerinde alana gelen su baskını nedeniyle, ülkemiz Afet Müdahale Planı (TAMP) silahlı güç yetkilileri tarafından, zarar tespit hizmet grubu harekât planı devreye sokulmuş olup, zarar tespit çalışmaları başlatıldığı kaydedildi.

Öte yandan, bu erken sabah saatlerinde de tesirini gösteren yağmur yağışı, derelerin dolup taşması ne neden oldu. Perşembe Kacalı Irmağı’nda da yükselen dere suyu, vatandaşlar tarafından gsm telefonu ile kaydedildi. Görüntülerde, derenin tek hayli yükseldiği ve bulanık tek şekilde aktığı görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir