Güncel

Kan bulaşan eşofmanını yaktı ama polisten kaçamadı

İddiaya göre Gaziantep’in Ünaldı Mahallesi’nde bulanan tek tekstil imalathanesinde çalışan Suriye tebaalı Muhammed M., haftalığını alıp evine dönerken, farkına varmadan kendisini izleyen 17 yaşında olan H.M.D. ve iki arkadaşının saldırısına uğradı. 300 Lira parası ve gsm telefonu gasp edilen Muhammed M., bıçak darbeleri ile ağır tek şekilde yaralanarak, Ersin Arslan hükümet Hastanesi yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. H.M.D. ve arkadaşları olayın derhal peşinden kaçarak, izlerini kaybettirdi.

24 saatte 45 kamera görüntüsü incelendi
Gaziantep güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet ofis ekipleri ise olay yerinde başlattığı incelemenin derhal peşinden saldırgan veyahut saldırganların belirlenmesi amaciyla çalışma yürüttü. Bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyen cinayet ofis ekipleri, 24 saat içinde ev, iş yerleri güvenlik kameraları ve MOBESE kameralarından oluşan toplaminda 45 görüntüyü tek tek inceledi. Şahısların eşkallerinin yanı sıra giydikleri kıyafetleri ve kaçtıkları istikameti tespit eden ekipler, kısa müddette şahısların kimlik ve adreslerini de tespit ederek harekete geçti.

Kanlı eşofmanı yaktığını itiraf etti
Yapılan harekât ile H.M.D. ve iki arkadaşı kıskıvrak yakaladı. hatali aletlerine de ulaşan ekipler, yapılan bütün aramalarda ise H.M.D.’nin olay bugünü giydiği ve kanlı olduğu için eşofmanı bulamadı. Sorgusunda şahsın eşofmanın pahalı tek marka olmasına karşın kan bulaşması ve tanınmaması benzeri nedenlerden dolayı sobada yakarak imha ettiğini söylediği öğrenildi. Şahıslar sorgularının derhal peşinden evvel hastaneye ardindan da adli makamlara derhal sevk edildi.

Daha evvelce de gasp ve yaralama olaylarından sabıkası var olan H.M.D. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, başka iki kişi ise adli denetim kararı ile hür bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir