Güncel

Otomobil çalarak 600 bin TL vurgun yapan çeteye operasyon: 13 gözaltı

Ankara ve İstanbul’da 26 araç çalarak toplaminda 600 bin Lira vurgun yaptıkları saptanan çeteye baz alinarak Tokat ve Amasya’da düzen eden operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

Ankara güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tasit Hırsızlık ofis Amirliği, Ankara ve İstanbul’da toplaminda 26 aracın çalınması ile ilgili çalışma başlattı. Polisin üç aylık fiziki ve teknik takibi neticeninde araçları çaldıkları belirlenen çete elemanları tesbit edildi. Ekipler derinleştirdikleri çalışmalar neticesinde, çete azalarının çaldıkları araçların motor ve şasi numaralarını değiştirerek sattıklarını ve tek çalıntı aracı parçaladıklarını saptadı. Bu metotla takriben 600 bin Lira değerinde vurgun yaptığı için çeteye baz alinarak Tokat ve Amasya’da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda 13 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

ŞİFRELİ DİL KULLANMIŞLAR

Öte istikametten çetenin liderliğini cezaevinde bulundan Ayhan N.’nin yaptığı belirlendi. Çetenin, özellikle immobilizer sistemli araçları hususi cihazlar vasıtasıyla çalarak change (kimlik verileri değiştirilen) yaptıkları ekipler tarafından tespit edildi. Şüphelilerin çaldıkları araçları Tokat’ın Turhal kazasinda change yaptıkları ve bu işlemi şifrelemek emeliyle ‘Kese yapmak’ ifadesini kullandıkları ortaya çıktı.

ARAÇLAR SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ 

Ankara’ya kazançlan şüphelilerden 9’unun toplamda sekiz eylemde etkin oyun oynadıkları saptandı. Gözaltına alınan 9 kişi Cumhuriyet Savcısı direktifiyle güvenlik Müdürlüğü’nden salıverilirken, mahkemeye derhal sevk edilen başka 4 şüpheliden 2’si tutuklanarak cezaevine gönderildi. İki kuşkulu ise adli denetim şartıyla hür bırakıldı. Ekipler tarafından ele geçirilen 26 aracın ise sahiplerine teslim edildiği bildirildi.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir