Spor

Uzun Süredir Komada Olan Michael Schumacher, Yürümeye Başladı

2013 seneninde Fransız Alpler’inde kayak yaparken düşerek beyin kanaması geçiren ve o günden beri komada var olan efsane F1 pilotu Michael Schumacher’in iyileştiği ve yürümeye başladığı argüman edildi.

“SCHUMACHER DAĞLARI GÖRÜNCE AĞLIYOR”

Schumacher, 5 sene evvel 29 Aralık’ta Fransız Alpleri’nde kayak yaparken düşmüş ve aldığı çok ağır beyin hasarı hasebiyle uyutularak 5 senedir komada tutuluyordu. Daily Mail’den Jonathan McEvoy’un haberine göre Schumacher’ın artık yatalak olmadığı Hem de yürüyebildiği açıklandı.

Zira, Ferrari’nin Daha önceki yarış direktörü var olan beynelmilel oto Federasyonu (FIA) Başkanı Jean Todt da geçen günlerde İzah yapmıştı. Todt, “Evet söylemler doğru. nihayet Brezilya GP’sini Schumi ile birlikte izledik” demişti.

HAFTALIK 50 BİN STERLİNE TEDAVİ GÖRÜYOR

tek asama 45 kiloya civarindan düşen Schumacher’ın İsviçre’de Cenevre Gölü kıyısında tek hanede haftada 50 bin sterlinlik rehabilitasyon gördüğü söyleniyor.

Haberde bulunan tek başka iddiaya da Schumacher yakın vakitte beyin hasarı Rehabilitasyonu amaciyla ABD’nin Teksas kentine gidebileceği. geçen senelerde ailesi, medya sözcüsü ve doktorların yaptığı izahlar sporcunun hayat boyu yatağa bağlı kalabileceği yönündeyken yaşanan Schumacher’in yürümeye başlaması tek mucize olarak görülüyor.

Schumacher’in sağlık vaziyeti ailesi tarafından hatri sayilir büyüklükte titizlikle basından gizleniyor.

(Sputnik)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.