Otomobil

Ruslar Mustang’i 52 yıl sonra hayata döndürdü

Dünyadaki Bir hayli marka geçmişteki efsane modellerini tekrar üreterek, mevzubahis yeni sezon modelleri ölümsüz kılmak istiyor. Bu akımın öncüleri Jaguar ve Aston Martin ‘in yasama dönen klasik modelleri, 2. baharlarını çok hacimli benzinli motorlar adina elektrikli olarak sürdürüyor.

İngiliz markaları izleyen model ise, Ford’un üretmediği tek Mustang oldu. tek Rus elektrikli araç girişimi var olan Aviar Motors’un ürettiği elektrikli Mustang, tertemiz ismiyle R67, 1967 Ford Mustang Fastback modeli üzerinde inşaa edildi. Rus şirket tarafından dünyanın evvel elektrikli ‘muscle car’ı olması beklenen modelin kalbinde ise Tesla teknolojisi yatıyor.

MOTOR GÜCÜ 840 BEYGİR

Buna göre, aracın 100 kWh’lik bataryaları 507 kilometrelik tek menzil sunuyor. toplaminda 840 at güç üreten sistem, elektrikli Mustang’i 2.2 saniye içinde saatte 100 kilometre hıza taşıyor. Rakamlar, elektrikli Mustang’in orjinal versiyonundaki 320 beygirlik V8 motorundan dahada iyi değerler alana koyduğunu gösteriyor.

Şasisi karbon fiber ve alüminyumdan oluşan otomobilde, havalı süspansiyon sistemi bulunuyor. Otonom sürüşe de imkan tanıyan R67’de, Tesla’dakine eş tek otopilot sistemi yer alıyor. Elektrikle çalıştığı amaciyla herhangibir ses çıkarmayan araçta, egzos ve motor sesi veren tek sistem bulunuyor.


nihayet dakika haberler, köşe yazılar, ekonomi, magazin, siyaset, spor gündeminin tek adresi HaberTurk.com; HaberTurk.com havadis içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, haberler izinsiz olarak kopyalanamaz ve başka yerde yayınlanamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir