Spor

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Cengiz Ünder’i Messi ve Salah’a Benzetti

ülkemiz A ulusal Futbol Takımı teknik patronu Mircea Lucescu, Roma’da oynayan ulusal yıldız Cengiz Ünder ile alakalı açıklamalarda bulundu.

İtalya basınına konuşan Lucescu, ”Roma’nın oynadığı her mücadelede Cengiz’i izliyorum. Zati ulusal Takım amaciyla izlemek zorundayım. Her mücadele kendisini geliştiriyor. Önünde parlak tek istikbal var. hemide kalitesi ayni vakitte da oyun tarzıyla Muhammed Salah’a benziyor.” diye konuştu.

”CENGİZ’DE MESSİ VE SALAH’I GÖRÜYORUM”

Salah ile Cengiz’i kıyaslayan Lucescu, ”İkisi arasında 5 ıslak ayrım var. Cengiz’in dahada çok deney kazanması gerekiyor. Salah, Cengiz’in yaşında nasıldı? Önce ona bakmak lazım. Cengiz, ani çok sene dahada bunun benzeri giderse o vakit Salah ile kıyaslayabiliriz. ama Cengiz’in Salah’tan dahada hızlı olduğunu söyleyebilirim ve mükemmel tek şut yeteneği var. Dar alanlarda hızlı düşünüp top kontrolünü geliştirmesi gerekiyor. Cengiz’de Messi ve Salah’taki gelişimi görüyorum. Sahanın kenarında başlayıp merkeze kayıyor. Sol ayaklı futbolcuların bu şekilde sahanın her alanına hakim olması gerekiyor.” dedi.

(Sporx)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir