Kültür - Sanat

‘46 Buçuk, Kafadan Kontak’ yayın hayatına merhaba dedi

Son senelerde hatri sayilir büyüklükte tek artış gösteren kültür-sanat-edebiyat dergilerine tek yenisi dahada eklendi. toy kalemlerden Burak Kılıçaslan’ın imtiyaz sahibi olduğu ‘46 Buçuk, Kafadan Kontak’ adli dergi, düşünce insanı Cemil Uçar’ın koordinesinde ve medya mensubu Mehmet Akif Kurtçu’nun idaresinde yayın hayatına selam dedi.

“PARANTEZLERLE YAŞAMA ZORUNLULUĞU”

Derginin, Cemil Uçar imzalı giriş yazısında dikkat cazip şu ifadeler yer alıyor; “Hepimiz konuşmaya, yazmaya başlamadan evvel iyi ülkemizde, yüzlerce parantezi yanımızda taşıma, parantezlerle hayata zorunluluğundan kaynaklanıyor. ne türlü olsa memleketimizde hiçbirimiz kabahati kendisinin üzerimize alma cesaretinde bulunamayız. netlikle kendisinin dışımızda nedenler vardır. Bu manada ’46 buçuk’a tek ayraç diyebiliriz zannediyorum”

‘46 Buçuk, Kafadan Kontak' adli sanat-edebiyat dergisi yayın hayatına selam dedi

‘46 Buçuk, Kafadan Kontak’ adli sanat-edebiyat dergisi yayın hayatına selam dedi

GENÇ YAZAR KADROSU

Derginin evvel sayısında ülkemiz çapında hatri sayilir büyüklükte üne sahip var olan ozan Hüseyin Avni Dede ile yapılan tek söyleşinin yanı sıra, zanaat ve yazın alanlarında çarpıcı ve tatmin edici yazılar ve hayattan kesitler bulunuyor. 46 Buçuk, Kafadan kontakt dergisi, oldukça toy yazar kadrosuyla ve yayın politikasıyla zanaat ve yazın yayıncılığına tertemiz tek nefes getireceğe benziyor.

kafadan-kontak-1
GİRİŞ YAZISINDAN…

“Haklısınız!.. Hiçbir konuda netlik taşıyan tek ifade kullanmamaya itina gösteriyoruz. Zira insanlık ne çektiyse laf ettiklerinden çok emin olduğunu söyleyenlerden çekti. Kim ne yazarsa söylerse söylesin, yazsın!.. Siz şüpheyle yaklaşın hep. Kuşkulanmak sonradan pişman olmakla Katiyen boy ölçüşemez.”

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir