Dünya

Trump’tan Suriye’den çekilme açıklaması

  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
ABD Başkanı Donald Trump, seçenek kampanyasında laf verdiği üzere Suriye’den çekileceklerini yineleyerek, “Suriye’de yaptıklarımı Donald Trump’tan başkası yapmış olsaydı ulusal kahraman olurdu” ifadesini kullandı.

Trump, Suriye’den AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ askerlerinin çekme kararına baz alinarak eleştirilere Twitter hesabından cevap verdi. Yaptığı paylaşımda Trump, “Benim reis olmadan evvel DEAŞ ile dolu tek karmaşa var olan Suriye’de yaptıklarımı Donald Trump’tan başkası yapmış olsaydı ulusal kahraman olurdu. DEAŞ derhal hemen bitti, biz DEAŞ kalıntıları ile ugras ederken askerlerimizi aileleri ile birlikte olmaları amaciyla yavaşça art getiriyoruz” değerlendirmesine yer verdi.

“ŞİKAYET ETMEYİ SEVİYORLAR” 

Suriye’den çekileceğini 2016 başkanlık kampanyasında dile getirdiğini belirten Trump, “Suriye’den ve başka yerlerden çekilme ile alakalı kampanya yapmıştım. Şimdi çekilmeye başlayınca yalan havadis medyası veyahut benden evvel işini yapamamış Bir takım başarısız generaller benden ve işe yarayan taktiklerimden şikayet etmeyi seviyorlar. Yalnızca yapacağımı söylediğim şeyleri yapıyorum ama neticeler olacağını söylediğimden çok dahada iyi oldu” ifadelerini kullandı.

Başkanlık yarışında ABD’nin sonu olmayan savaşlarını bitireceğine değin laf verdiğini anımsadan Trump, “Sonu olmayan savaşlara karşı da kampanya yaptım. Hatırlayın, Amerika’da muazzam kuvvetlerimizi zaferle Haneye art getiriyorum ve perişan basınla baş edeceğim diyebilecek tek kişi benim. Şikayet edenler yıllarca başarısız olmuş yalan havadis ve sahte uzmanlardır. Sonu olmayan savaşlarda kalsaydım da hoşnut olmayacaklardı.” görüşünü savundu.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir