Dünya

Hackerler 9/11 ikiz kuleler dosyasını çaldı

Kendilerine ‘Dark Overlord’ ismini veren beynelmilel hacker grubu, ellerinde 9/11’de ABD’nin hayat ticaret merkezinin ikiz kulelerinin çökertilmesine ait yayınlanmamış dosyaları ele geçirdiklerini bitcoin cinsinden fidye ödenmemesi seklinde yayınlamakla tehdit etti.

2017’de Netflix yayınlanmamış ‘Orange is the New Black’ serisini çalan hacker grubu, ismini açıklamadıkları AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ merkezli tek haklar firmasını hacklediğini açıkladı. Hacker grubu çalınan dokümanların içinde yüzlerce sayfalık dava dosyalarının ve 18 bin e-mail’in şuurlu gözetiminde alınan şahit ifadelerinin ve hükümet yetkilileri ile yapılan yazışmaların bulunduğunu argüman etti.

Hacklenen haklar firmasının Dark Overlord hacker grubuna hatırı sayılır miktarda fidye ödediği belirtildi.
ABD hükümeti dört haziranda tek hacker grubunun federal hükümeti amaciyla çalışan asgari dört milyon kişinin bilgisini ele geçirdiğini söyledi. Dark Overlord’a göre çalınan veriler Londra’nın Lloyds sigorta ve gayrimenkul piyasasındaki Silverstein Properties ile bağlantılı.

Dark Overlord’ın açıklamasında dava dosyasının Amerikan Federal Ajansları FBI ve CIA, Ulaşım Güvenlik İdaresi, Federal Havacılık İdaresi ve müdafaa Bakanlığı ile alakalı olduğu belirtildi. Hackerler çaldıkları verilerin tek bölümünü yayınladı. Fidye miktarı açıklanmadı ama çalınan verilerin teröristlerden ABD’nin diplomatik rakiplerine civarindan herkesin erişimine açılabileceğini söylendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir