Güncel

Nimet Abla’dan Bilet Alanlara Kötü Haber! İşte 70 Milyon Liralık Biletin Satıldığı İlçe

ulusal Piyangonun yılbaşı çekilişinde 70 milyon liralık hatri sayilir büyüklükte ikramiye eşit eden tam biletin Üsküdar’daki tek seyyar bayide satıldığı alana çıktı.

“BANA ÇIKMIŞ GİBİ OLDUM”

hatri sayilir büyüklükte ikramiye eşit eden”7615536″ numaralı tam bileti satan seyyar bayi Ali Özçalımlı, bu yılbaşında toplaminda 130 tam bilet satışı yaptığını söyledi. Ali Özçalımlı, “Çok mutluyum bana çıkmış benzeri oldum” dedi.

“İNŞALLAH BENİM İÇİN BİR ŞEY DÜŞÜNÜR”

Özçalımlı, “Çıkan arkadaş parasını iyi yerlerde değerlendirsin. Allah ona sağlık versin. Bileti sattığım kişiyi hatırlamıyorum. Talihlinin insanlığına kalmış, allahın izniyle tek şey düşünür benim için” diye konuştu.

“BİLSEYDİM BELKİ SATMAZDIM”

40 senedir kiracı olduğunu belirten Özçamlı, “Çocuk evlendireceğim. Sıkıntım var yani. Bizim o yörenin nişanları, düğünleri belli tek süre masraflı. Karslıyım. Beklentim, bize belli tek süre yardım etmesi. bendeniz toplaminda 130 tam bilet sattım. Bilseydim belki satmazdım. Zira bütün vakit boğazın soğuğunu bendeniz çekiyorum. Yazın sıcak, kışın soğuk. kimi eksilere düşüyor. O soğuklar da dahi çalışıyorum. Bankalardan kredi kartı alamıyorum. 2011 yılından beri bu işi yapıyorum” şeklinde konuştu.

“DAHA ÖNCE DE İKRAMİYE VERDİM”

Özçalımlı dahada evvel de hatri sayilir büyüklükte ikramiyeyi verdiğini belirterek “Geçen seneden bu yila civarindan geçen sene yılbaşında tekrar çeyrekte üçüncü hatri sayilir büyüklükte ikramiyeyi bendeniz verdim. Bu temmuz ayında da tekrar bendeniz verdim. Bu sene tekrar böyle. Ama bize seyyar bayi olarak en hatri sayilir büyüklükte handikapımız, bu yurttaslar insanlarımız bize güvenmiyor. Akla karayı seçiyoruz. Tanıyanlar dahi zorlanıyor. bu konuyla alakali biz çok sıkıntılıyız. Seyyar bayiler çok sıkıntılı. Başka bir deyişle biz çok güç şartlarda çalışıyoruz. Alan kişiye Allah ona evvel sağlık versin. Aklını fikrini kullansın, parasını iyi yerlerde değerlendirsin” dedi.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir