Güncel

Hangi illerde okullar tatil edildi? O il ve ilçelerde eğitime ara verildi!

Türkiye’yi tesiri altına alan soğuk ve kar yağışı hayatı menfi etkiledi. Bir takım kent ve ilçelerde okullar tatil edildi. İşte kar tatili var olan yerler…

Yoğun kar yağışı ve soğuk sema hasebiyle eğitime ara verilen kent ve ilçeler şöyle;

KASTAMONU’DA KAR TATİLİ

Kastamonu’da vakit boyu süre gelen kar yağışı hasebiyle kent merkezi ve bağlı köylerde, bu erken amaciyla okullar tek vakit tatil edildi.

Kent merkezinde erken saatlerinde başlayan, vakit boyu tesirli var olan kar yağışı, beyaza bürüdü. Yağış hasebiyle ulaşımda aksamalar yaşanırken, İl ulusal Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, bu erken okulların tatil olduğunu açıkladı. kent merkezi ve bağlı köylerde bu erken okulların tatil edildiği belirtildi.

TOSYA’DA EĞİTİME tek GÜN ara VERİLDİ

Kastamonu’nun Tosya kazasinda vakit boyu süre gelen kar yağışı sonrası bu erken eğitim öğretime tek vakit ara verildi. Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, “Olumsuz sema koşulları ve buzlanma hasebiyle öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması amaciyla Pazartesi bugünü ilçemiz ortada ve köylerindeki bütün okullarda eğitime tek vakit süre ile ara verilmiştir. Ayrı olarak Özürlü veyahut hamile halk personeli de aynı vakit yönetimsel izinli sayılacaktır” dedi.

KIRIKKALE’DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Kırıkkale’de tesirli var olan kar yağışı hasebiyle 7 ocakta Pazartesi bugünü okullar tatil edildi.

Kırıkkale Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İlimiz genelinde tesirli var olan yoğun kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma hasebiyle eğitim-öğretim faaliyetlerine 7 ocakta 2019 Pazartesi bugünü tek vakit süreyle ara verilmiştir.” denildi.

ÇANKIRI’DA tek GÜN TATİL

Çankırı’da menfi sema koşulları hasebiyle Şehirde bütün ilçelerdeki resmi ve hususi okullarda eğitime tek vakit ara verildiği açıklandı.

Çankırı’da yoğun kar yağışı ve buzlanma Hayatı menfi etkiledi. Çankırı Valiliği, sema koşulları hasebiyle rastgele tek menfi yaşanmaması emeliyle Şehirde ortada ve bütün ilçelerdeki resmi ve hususi okullarda eğitime tek vakit ara verildiği açıklandı. Valilik’ten yapılan izahta Ayrı olarak “Aynı ilçelerimizde hamile ve Özürlü halk personeli de tek (1) vakit yönetimsel izinli sayılmıştır” denildi.

SAMSUN’DA EĞİTİME KAR TATİLİ

Samsun’da kar yağışı hasebiyle bu erken 5 kazada evvel ve ortada dereceli okullar tatil edildi.

Samsun ulusal Eğitim Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada, Vezirköprü, Havza, Ladik, Asarcık ve Kavak ilçelerinde süre gelen yoğun kar yağışı hasebiyle pazartesi bugünü evvel ve ortada dereceli okullarda eğitime tek vakit ara verildiği duyuruldu.

BOLU’DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Bolu’da tesirli var olan yoğun kar yağışı hasebiyle ilk, ortada mektep ve liselerde bu erken eğitime tek vakit ara verildi.

Bolu’da vakit boyu tesirli var olan kar yağışı Hayatı menfi etkiledi. Bolu Valisi Ahmet Ümit, Twitter hesabından yoğun kar yağışı ve buzlanma hasebiyle okulların bu erken tatil edildiğini duyurdu. Vali Ümit’in yaptığı izahta şu ifadeler yer aldı:

“Meteorolojik bilgilere göre günboyu süre gelen yoğun karyağışı ve geç saatlerde oluşması muhtemel buzlanma hasebiyle ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak 7 ocakta 2019 Pazartesi bugünü Bolu genelinde ilk-ortaöğretim ve liselerde eğitime tek vakit süre ile ara verilmiştir.”

Ayrıca, Pazartesi bugünü Özürlü ve hamile halk personeline tek vakit yönetimsel destur verildi.


BİNGÖL’ÜN dört İLÇESİNDE OKULLARA KAR TATİLİ

Bingöl’de tesirini sürdüren kar yağışı hasebiyle 281 köy yolu ve Kiğı kazasi ile ulaşım sağlanamazken, ortada ile birlikte dört ilçedeki okullar 7 ocakta bugünü tatil edildi.

Kar yağışının tesirini sürdürdüğü Bingöl ortada ve ilçelerde ulaşımda aksamaya neden oldu. kent merkezi ile Kiğı kazasi ve 281 köy yolunun ulaşıma kapandığı kentte, İl Özel İdare ekipleri çalışma yürütüyor. Kar yağışının tesirli olmasıyla, Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, ortada ile Adaklı, Kiğı, Yedisu ve Yayladere ilçelerindeki okullarda da eğitime tek vakit ara verildiği bildirildi. mevzu hakkinda Valilik izahı şöyle:

“Yoğun kar yağışı ve menfi sema koşulları hasebiyle kent merkezinde taşıma yoluyla eğitime erişim sağlayan öğrencilerimiz ile merkeze bağlı köy okullarımız ve taşıma merkezi okullarımızda, Ayrı olarak Adaklı, Kiğı, Yedisu ve Yayladere ilçelerimizdeki bütün evvel ve ortada dereceli okullarımızda 7 ocakta 2019 Pazartesi bugünü eğitime tek vakit süre ile ara verilmiştir.”

UŞAK’TA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Uşak’ta menfi sema koşulları ve tesirli var olan kar yağışı hasebiyle eğitime 7 ocakta Pazartesi bugünü ara verildi.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, akşam saatlerinde kent genelinde tesirli var olan kar yağışı hasebiyle ulusal Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitime tek vakit ara verildiğini bildirdi. Vali Kocabıyık yaptığı yazılı izahta şu ifadelere yer verdi:

“Mevcut sema koşulları ve en nihayet meteorolojik veriler değerlendirildiğinde, öğrencilerimizin sıhhati ve ulaşım güvenliği için; İlimiz ortada ve ilçelerinde ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi ve hususi örgün ve yaygın eğitim kurumları, hususi eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, hususi öğretim kursları ile başka halk kuruluş ve Kuruluşlara ait kreş ve mektep öncesi eğitim kurumlarının 07.01.2019 Pazartesi bugünü tek (bir) vakit süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir. Ayrıca; halk kuruluş ve Kuruluşlarında çalışan görevli personelden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı var olan görevli ve başka halk görevlileri, 07.01.2019 Pazartesi bugünü tek (bir) vakit süre ile yönetimsel izinli sayılacaklardır. Kamuoyuna Saygıyla duyurulur.”

KIRŞEHİR

Kırşehir’in Kaman ve Akpınar ilçelerinde, kar yağışı ve menfi sema koşulları hasebiyle eğitime bu erken ara verildi.

Kırşehir ulusal Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Kaman ve Akpınar kaymakamlıkları, kar yağışı ve menfi sema koşulları hasebiyle ilçelerde ulusal Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitime 7 ocakta Pazartesi bugünü ara verilmesini kararlaştırdı.

İl merkezi ve başka ilçelerde, kar yağışına göre değerlendirme yapılacağı belirtildi.

KARABÜK

Kar yağışı hasebiyle Karabük’ün dört kazasinda okullar bu erken amaciyla tatil edildi.

Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde yoğun kar yağışının tesirli olduğu belirtildi.

Açıklamada, Eskipazar, Eflani, Ovacık ile Yenice ilçelerinde bu erken evvel ve ortada dereceli okullarda eğitime tek vakit süreyle ara verildiği, bu ilçelerdeki halk kuruluş ve kuruluşlarında çalışan Özürlü ve hamile personelin de yönetimsel izinli sayılacağı kaydedildi.

ANKARA-BALA

Ankara’nın Bala kazasinda menfi sema koşulları hasebiyle bu erken okulları tatil edildi.

Bala Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, “Olumsuz sema koşulları hasebiyle 07.Ocak 2019 Pazartesi bugünü Kaymakamlığımız tarafından Bala genelinde Eğitime tek (Bir) vakit ara verilmiştir” denildi.

SAFRANBOLU’DA DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Karabük’ün Eskipazar, Yenice, Eflani ve Ovacık ilçelerinde tesirli var olan kar yağışı hasebiyle okullar bu erken tatil edilirken, Safranbolu kazasinda de okulların bu erken tatil edilmesine karar verildi.

ISPARTA ortada VE üç İLÇESİNDE EĞİTİME KAR TATİLİ

Isparta kent merkezinde ve Gelendost kazasinda taşımalı eğitime, Şarkikaraağaç ve Eğirdir ilçeleri genelinde ise bütün okullarda eğitim ve öğretime bu erken ara verildi.

Isparta ulusal Eğitim Müdürü Ahmet Yıldırım, kar yağışı hasebiyle köylerden kent merkezine taşımalı eğitimle gelen öğrenciler ve engellilere eğitim verilen hususi kurumlarda eğitim öğretime bu erken ara verildiğini açıkladı.

Gelendost kazasinda de taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerle Özürlü öğrenciler amaciyla eğitime bu erken ara verildiği belirtilirken, hamile ve Özürlü halk çalışanlarının yönetimsel izinli sayılacağı kaydedildi. Şarkikaraağaç ve Eğirdir ilçeleri genelinde ise eğitim ve öğretime bu erken ara verildiği açıklandı.

ÇORUM’DA EĞİTİME KAR TATİLİ

Çorum’da kar yağışı hasebiyle pazartesi bugünü 5 kazada evvel ve ortada dereceli okullar tatil edildi.

Çorum ulusal Eğitim Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada, Sungurlu, İskilip, Laçin, Kargı ve Osmancık’ta süre gelen yoğun kar yağışı hasebiyle pazartesi bugünü evvel ve ortada dereceli okullarda eğitime tek vakit ara verildiği duyuruldu.

BİTLİS VE TATVAN’DA KAR NEDENİYLE EĞİTİME ara VERİLDİ

Bitlis ortada ve Tatvan İlçesi’nde kar yağışı hayatı menfi istikamette etkilerken, eğitime bu erken amaciyla ara verildi.

Bitlis ve etrafında erken saatlerinde başlayan kar yağışı akşam saatlerine doğru şiddetini artırırken, kent merkezindeki kar kalınlığı 20, çok kesimlerde ise yarım metreyi aştı. Kar yağışının sürmesi üstüne Bitlis ortada ve köyleri ile Tatvan İlçesi’nde pazartesi bugünü amaciyla evvel ve ortada derecili okullarda eğitime ara verildiği açıklandı. Kar yağışını ise süreceği belirtildi.

ELAZIĞ’IN üç İLÇESİNDE TAŞIMALI EĞİTİME KISMİ KAR TATİLİ

Elazığ’da kar yağışı hasebiyle Karakoçan, Kovancılar ve Palu ilçelerindeki taşımalı eğitim yapılan Bir takım okullar bu erken amaciyla tatil edildi.

İl ulusal Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Karakoçan, Kovancılar ve Palu ilçelerindeki Bir takım taşımalı eğitim merkezlerinin, yoğun kar yağışı hasebiyle 7 ocakta bugünü tatil edildiği duyuruldu.

ORDU’NUN 6 İLÇESİNDE EĞİTİME KAR ENGELİ 

Ordu’nun çok kesimlerinde tesirini gösteren kar yağışı nedeniyle, 6 kazada eğitime tek vakit ara verildiği açıklandı.

Ordu Valiliği’nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışının ayni ritimde devam etmekte olduğu ve edeceği değerlendirildiğinden, öğrencilerin ve vatandaşların mağduriyet yaşamamaları amaciyla dört ilçenin tamamında, iki ilçenin de Bir takım mahallelerindeki okullarında eğitime tek vakit ara verildiği açıklandı. Yapılan açıklamada, “İlimizin dahil kesimlerinde akşam saatlerinde başlayan ve Bir takım yerleşim yerlerinden tesirli var olan kar yağışı hasebiyle öğrencilerin mağduriyet yaşanmaması amaciyla Aybastı, Çamaş, Gölköy, Gürgentepe ilçelerimizdeki bütün okullarda, Kabadüz ilçemizin Yokuşdibi İlkokulu ve Ortaokulunda, İkizce ilçemizin Yoğunoluk Mahallesi’ndeki Şehit Cezmi Sekmen İlkokulu, Yoğunoluk Yatılı Bölge Ortaokulu ve Yoğunoluk Çok programlı Anadolu Lisesi’nde 7 ocakta Pazartesi bugünü tek vakit eğitim öğretime ara verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

KARAMAN’IN SARIEVLER İLÇESİNDE EĞİTİME KAR ENGELİ

Karaman’ın Sarıveliler kazasinda yoğun kar yağışı hasebiyle eğitime bu erken ara verildiği bildirildi. İlçede vakit boyu süre gelen kar yağışı hasebiyle kar kalınlığı 50 santimi bulurken, Hayatı da menfi istikamette etkiliyor. Yaşanan menfi sema koşulları hasebiyle kaymakamlık, okulların bu erken olabilitesi çok olmak üzere tatil edilmesine karar verdi.

MUŞ

Muş Valiliği, menfi sema şartları, beklenen yoğun kar yağışı ve buzlanma rizikosu hasebiyle kent genelinde eğitim-öğretime tek vakit ara verdi. Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, menfi sema şartları, beklenen yoğun kar yağışı ve buzlanma rizikosu hasebiyle Muş ortada ve bağlı köyler ile Muş’a bağlı bütün İlçe merkezleri ve ilçelere bağlı köylerde İl İdaresi yasasi çerçevesinde 7 ocakta Pazartesi bugünü eğitime tek vakit süre ile ara verilmesine Muş Valiliğince karar verildiği kaydedildi.

İHA

İHA

Öte istikametten halk kuruluş ve kuruluşlarında çalışan hamile ve Özürlü personelin de 7 ocakta Pazartesi bugünü yönetimsel izinli sayılmalarına karar verildiği ifade edildi.

SİVAS

Sivas’ta tesirli var olan yoğun kar yağışı ve kuvvetli buzlanma hasebiyle bu erken kent merkezi ve ortada köylerinde taşımalı eğitime ara verildi, Şarkışla ilçesindeki okullar da tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Müdürlüğünün sema olasılık raporlarında bildirilen meteorolojik veriler doğrultusunda, kar yağışının aralıklarla vakit boyu ayni ritimde devam edeceği, çok kesimlerde kuvvetli buzlanma, don olayı ve şiddetli rüzgar beklendiği belirtildi.

Bu nedenle taşımalı eğitimde aksamalar olabileceğinden kent merkezi ve ortada köylerinde ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı taşımalı eğitim yapılan her tür ve derecedeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında bu erken eğitime ara verildiği ifade edildi.

Öte istikametten Şarkışla kazasinda de tesirli var olan yoğun kar yağışı hasebiyle eğitime bu erken ara verildi.

Kamu kuruluş ve kuruluşlarında çalışan Özürlü ve hamilelerin de yönetimsel izinli sayılacakları belirtildi.

TOKAT

Tokat’ta yoğun kar yağışı hasebiyle okullar tatil edildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde kar yağışının tesirli olduğu bildirildi. Açıklamada, menfi sema koşulları hasebiyle kent merkezi ve bağlı köylerdeki evvel ve ortada dereceli okullarda eğitime tek vakit ara verildiği belirtildi.

Kar yağışı dolayısıyla Reşadiye ilçesindeki kent ve köylerdeki okullarda eğitime tek vakit ara verildiği, Ayrı olarak taşımalı eğitim sistemi kapsamındaki öğrenciler amaciyla okulların tatil edildiği duyurulmuştu.

NEVŞEHİR

Nevşehir’in Derinkuyu, Avanos ve Hacıbektaş ilçelerinde okullar yoğun kar yağışı hasebiyle okullar tatil edilidi. Gülşehir ve Ürgüp ilçelerinde ise taşımalı eğitim tek vakit süreyle tatil edildi.

YOZGAT

Yozgat’ta kar yağışı ve menfi sema koşulları hasebiyle kent merkezinde ve Bir takım ilçelerde eğitime tek vakit ara verildi. Yozgat Valiliğinden yapılan izaha göre sema muhalefeti hasebiyle bu erken kent merkezi başta olmak üzere Çayıralan ve Kadışehri ilçelerinde hususi ve resmi bütün eğitim kurumlarında eğitime tek vakit süreyle ara verildiği belirtildi.

İHA

İHA

Açıklamada Ayrı olarak hamile, Özürlü ve kronik hastalıkları bulunan halk çalisanlarinin de yönetimsel izinli sayılacağı yer aldı.

AJANSLAR

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir