Gündem

Tzavellas: “Türkiye’de insanlar Yunan insanını seviyor”

Georgios Tzavellas, Süper Lig’deki şampiyonluk yarışına ilişkin, “Genel manada sahada oynanan futbola bakarım ve Başakşehir de çizgisini şu anne civarindan hiç bozmadı. Sanırım favorim Başakşehir.” dedi.

Anadolu takımları içinde Evkur tertemiz Malatyaspor’u beğendiğini belirten Tzavellas, “Belli tek çizgileri var, bu çizgilerini beğeniyorum. Biz seyircimizi mutluluk dolu etmeye çalışıyoruz. Onlar Yalnızca bizden galibiyeti değil, iyi ugras de istiyor. Biz de iyi futbolu burada göstermeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE İNSANLAR YUNAN İNSANINI SEVİYOR”

Türkiye’de bulunduğu iki senede hiçbir sıkıntı yaşamadığını belirten Tzavellas; ırkçılık, saygısızlık, soğukluk hissetmediğini belirtti.

Sokakta yürüdüğünde, kafede oturduğunda hep güler yüzle karşılandığına dikkati çeken Tzavellas, “Görüyorum ki Türkiye’de yurttaslar Yunan insanını seviyor. Hiçbir şekilde ırkçı söylemler sarf etmediler. Yunanistan’da da öyle aslında. Benim etrafımdaki insanlar, bu stil şeyler söylemiyor.” ifadelerini kullandı.

“YUNAN HOCALAR dahada İYİ’ DEMEDİM” 

Georgios Tzavellas, dönem arası tatilinde gittiği ülkesinde verdiği röportajın yanlış anlaşıldığını aktardı.

Basın kuruluşları ve ülkeler arasındaki havadis alışverişinde, tercümelerde sıkıntılar yaşanabildiğini belirten Tzavellas, ‘Türk antrenörlerin Yunan antrenörler civarindan iyi olmadıkları’ söylemini saygısızlık olarak gördüğünü , bunun benzeri tek ifade kullanmasının mümkün olmadığını vurguladı.

Türkiye’de şu anne civarindan üç Türk antrenörle çalıştığını anımsadan Tzavellas, şöyle konuştu:

“Yunan hocalar dahada iyi, demedim. Yunan teknik direktörlerin de Türk hocalar civarindan iyi olduğunu, ama aldıkları ücretler itibariyle ayrım olduğunu söyledim. Bunun da nedeni ligin kalitesi ve bütçesi. Biliyorsunuz, Yunan ligi bu civarindan kaliteli olmadığı amaciyla bütçeler de Türk ligi civarindan çok değil. Bundan dolayı da antrenörlerin kazançları arasında hatri sayilir büyüklükte ayrım oluşuyor. bendeniz bundan laf ettim ama neden tercümede, neden havadis alışverişinde Bir takım farklılıklar oluşabiliyor. Hatanın veyahut yanlışın düzeltilmesi gerekiyor.”

Tzavellas, Türk ve Yunan futbolunu mukayese edemeyeceğini ifade etti. Futbolda arkada olduklarını laf eden Tzavellas, “Elbette Avrupa’da oynayan takımlarımız ve iyi futbolcularımız var ama Bir takım kriterlerde Sahiden hatri sayilir büyüklükte farklar var. Bizim Sahiden futbolu, futbol organizasyonunu, tesisleri, statları geliştirmemiz lazım. Ama dediğim benzeri iyi yetenekler var, iyi tek ortam var. Bunu üst seviyeye çıkarmamız gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

“ORTA YOLU BULACAĞIZ”

Aytemiz Alanyaspor’da mutluluk dolu olduğunu, karşılıklı sevgi ve saygının her vakit bulunduğunu aktaran Tzavellas, sezon sonu bitecek sözleşmesi hakkında, “Biliyorsunuz, bu dönemde takımlar evvela dış transfere odaklanıyor. Sezon başında müzakere yapmıştık ama karşılıklı olarak acele olduğunu düşündük, bu döneme erteledik. bu erken yarın oturup tek müzakere yapacağız. ortada yolu netlikle bulacağız.” şeklinde görüş belirtti.