Spor

Vesely: NBA kapısını asla kapatmadım!

Fenerbahçe Beko’nun Çek yıldızı Jan Vesely, NBA ile alakalı konuştu. NBA’e 2011 draft’ında 6. seçimi olarak gittikten ardindan Fenerbahçe Beko’yla Avrupa’ya art dönen Jan Vesely, sarı-lacivertli ekipte beşinci sezonunu geçiriyor.

Geride var olan yazlarda yıldız oyuncuya NBA’den teklifler gelse de Vesely kariyerini hep Fenerbahçe‘de ayni ritimde devam ettirme kararı aldı. Çek yıldız, bu sezon EuroLeague’deMVP armağanı amaciyla de en hatri sayilir büyüklükte aday olarak gösteriliyor. doğal olarak da bu durum, bu yaz sözleşmesi bitecek var olan Vesely amaciyla NBA dedikodularını çıkarıyor.

Daha evvel yaptığı açıklamalarda NBA’e ırak görünen Vesely, Litvanyalı medya mensubu Jonas Miklovas’a bu mevzu hakkinda konuştu:

Çek yıldız, “NBA kapısını Katiyen kapatmadım. ahenk gösteren tek fırsat olursa NBA’e gitmeyi düşünebilirim ama şu vakit amaciyla tek odak noktam Fenerbahçe” ifadelerini kullandı.

NBA’deki evvel macerasının iyi geçmemesi hasebiyle Amerikan medyasının onu “fiyasko” olarak görmesine ise Vesely şu yanıtı verdi: “Bu onların düşüncesi. Oraya toy tek yaşta gittim ve o sene lokavt oldu. basit değildi. Onlara kanıtlayabileceğim hiçbir şey yok. Zati basketbol oynayabildiğimi burada kanıtlıyorum.”

Bu sezon EuroLeague’de 16 maça çıkan 28 yaşında olan yıldız, 28 dakikada ortalamada 15.0 sayı, 5.4 ribaund, 2.8 asist ve 21.8 verimlilik puanı ortalamaları elde etti.

EuroHoops

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir