Güncel

e-Okul VBS giriş: e-Okul not girişi ne zaman kapanacak?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde anne-babalar okula gitmeden çocuklarının notlarını öğrenebiliyor. E-Okul sistemine giriş yapabilmek amaciyla öğrencinin TC kimlik numarası ve mektep numarası verileri gerekiyor. Karnelerin alınmasına kısa tek vakit kaldığı amaciyla veliler öğrencilerin notlarını öğrenmek istiyor. İşte E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) Giriş ekranı…

Öğretmenler, veliler, öğrenciler…. Okulların kapanması amaciyla art sayım başladı, haliyle de herkesi karne telaşı sardı. Teknoloji sayesinde artık veliler çocuklarının notlarını ve devamsızlık bilgisini webten öğrenebiliyor. Öğrenciler ise yazılı imtihan neticelerini öğrenmek ve onay mi yoksa teşekkür mü alabileceklerini öğrenmek istiyor. Peki e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi(VBS)’ne nasıl giriş yapılır? e-Okul not girişi ne vakit kapanacak? İşte e-Okul ile alakalı heyecan edilen bütün ayrıntılar…

E-OKUL NOT GİRİŞİ NE vakit KAPANACAK?

Karne gününün yaklaşmasıyla birlikte VBS not girişinin kapanış tarihine baz alinarak araştırmalar başladı. Sistemin kapanış tarihi öğretmenlerin yazılı sınavlarını okuduğu tarihe göre farklılık gösteriyor. ama not girişlerinin karnelerin veriliş tarihi var olan 18 Ocak’tan ani çok vakit evvel kapatılması bekleniyor.

E-OKUL VBS GİRİŞİ ne türlü YAPILACAK?

e mektep VBS girişi güncellendi tertemiz giriş yeri MEBBİS üzerinden yapılacak. ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrenicilere kolaylık sağlamak emeliyle eğitimi ilgilendiren bütün siteleri aynı başlık altında topladı. Milyonlarca öğrenci bundan ardindan https://mebbis.meb.gov.tr/ adresini kullanacak. e-Okul sistemine öğrencinin T.C kimlik ve mektep numaraları ile kolayca giriş yapabilirsiniz.

e-OKUL GİRİŞ EKRANI

e mektep sözcü ile alakalı görsel sonucu

TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA ne türlü YAPILIR?

Hesaplama işlemi için, öğrencinin bütün ders notlarının öğretmenler tarafından E-Okul sistemine girilmiş olması gereklidir. bütün notlar girildikten ardindan görünür vaziyete gelen sene sonu muvaffakiyet puanı ile onay dokümanı mi teşekkür dokümanı mi alınacağı hesaplanabilir. Öğrencinin sene sonu muvaffakiyet puanı 85,00 – 100 nokta aralığında ise onay belgesi, 70 – 84,99 nokta aralığında ise teşekkür dokümanı verilir. Okulda üç sene süresince onay dokümanı alan öğrenciler, faik muvaffakiyet dokümanı almaya dogruluk kazanır.

E-OKUL NEDİR?

e-Okul, T.C. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının ocakta ayında kullanıma açılmış var olan tek mektep yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. tek öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine civarindan var olan bütün zamani bulunan tek sistemdir. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir. hükümet ve hususi ilköğretim okulları, anaokulları, hususi eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları e-okul sisteminde işlem yapmaktadır.

e-okul sisteminde öğrenci kaydı, atama işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, imtihan bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) müracaat ve seçenek işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve Bir hayli modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Millî Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir.

e-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin mektep durumlarının takibi amaciyla açılmış var olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, imtihan tarihleri, mektep tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş dokümanları veyahut seçenek neticeleri bu sistem üzerinden T.C. (TC) Kimlik Numarası ve mektep numarası girildikden ardindan ani çok güvenlik sualine cevap verilerek takip edilebilmektedir.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir