Güncel

İstifa Eden Yunan Savunma Bakanı Kammenos, Türkiye’ye Gönderme Yaparak Veda Etti

İstifa eden Yunanistan müdafaa Bakanı Panos Kammenos, helikopterle Kardak adalarına uçtu ve havadan çelenk attı. yasamsal medya hesabında “Son sahne” diye bu anı paylaşan Kammenos, geçen sene eş teşebbüste bulunmuş ve TSK Bakan’ı adaya yaklaştırmamıştı.

“SON SAHNE”

Yunanistan müdafaa Bakanı ve hükümetin ortağı Bağımsız Yunanlar Partisi (ANEL) Başkanı Panos Kammenosi, istifa ettiğini ve ortak yönetim hükümetinden ayrılacaklarını açıklamıştı. İstifa duyurusunun derhal peşinden bakanimiz Kammenos, askeri tek helikoptere binerek Kardak adalarına uçtu. Adalara havadan çelenk atan Kammenos, görüntüleri yasamsal medya hesabından yayınladı. Kammenos açıklamasında, “Yolculuğumuz başladığından bu yana nihayet sahne” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DEN MEHTERLİ CEVAP

geçen sene Kardak’a çelenk atmak amaciyla Yunan hücumbotu ile gelen Kammenos Kardak’a çelenk bırakmak istemişti. Yapılan ikazın derhal peşinden Yunanistan Heyeti, gerginlik yaşanmadan Türk karasularını terk etmişti. kendisinin karasularına çekilen yunan askerine Türk kıyı Güvenlik ekipleri telsizden mehteran hücum marşı ve İzmir marşını dinletmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Sahil Güvenlik Komutanlığımız gereğini adina getirmiştir” ifadelerini kullanmış, mevzu hakkinda olarak TSK’dan yapılan izahta ise, “Türk Silahlı Kuvvetleri ülkemizin ve milletimizin beynelmilel haklar ve anlaşmalardan kaynaklanan dogruluk ve menfaatlerini azim ve kararlılıkla savunmaya ayni ritimde devam etmektedir” denilmişti.

Panos Kammenos
Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir