Ekonomi

Son dakika… VakıfBank’tan kredi kartı borcu yapılandırması

  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
VakıfBank ferdi ve ticari krediler ile kredi kartlarında yapılandırma kararı aldı.

Vakıfbank ferdi kredi kartlarına tediye kolaylığı sağlanması, aksamadaki ferdi ve ticari kredilerin yapılandırılması ile takipteki ticari kredi faizlerinin sıfırlanmasına baz alinarak paket açıkladı.

Vakıfbank’tan yapılan yazılı açıklamada, pakette kredi kartlarına tediye kolaylığı sağlanması, aksamadaki kredilerin ödemesiz asama ve düşük nema oranıyla yapılandırılması ve takipteki kredilerin faizlerinin sıfırlanmasının bulunduğu ifade edildi.

Bu kapsamda ferdi kredi kartı borçluları aylık yüzde 1.1 nema oranıyla 24 aya; aylık yüzde 1.2 nema oranıyla da 60 aya civarindan vadelerle borçlarını yapılandırabilecekler.

Kampanyadan Vakıfbank ferdi kredi kartı müşterileri, Vakıfbank ve başka bankalardaki Aralık 2018 asama borçları amaciyla faydalanabilecek.

Açıklamada Ayrı olarak Vakıfbank’taki borçları üç milyon TL’nin altında var olan ve geçen yılsonu itibarıyla ödemelerinde 31 vakit ve üstü aksama bulunanlara da altı aya varan ödemesiz dönemle yapılandırma olanağı tanındığı ifade edildi.

Bireysel müşteriler borçlarını üç ay ödemesiz asama ile 36 aya varan vadelerle, ticari segmentteki müşteriler de altı ay ödemesiz olarak 60 aya civarindan aylık yüzde 0.98’den başlayan nema oranlarıyla yapılandıracak.

Banka ayrıca, 2018 yılsonundan evvel 100,000 TL’nin altındaki kredisi takibe aktarılan müşterilerinin, borçlarını peşin veyahut 12 aya civarindan taksitle ödemeleri halinde, takibe aktarım sonrası getirilerini sıfırlayacağını belirterek, 30 Nisan’a civarindan başvurmaları seklinde bu kampanyadan yararlanabileceğini duyurdu.

REUTERS

 

 

 

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir