Spor

İsmet Taşdemir: Bizim önceliğimiz iyi bir takım olmak

Teknik Direktör İsmet Taşdemir, deplasmanda oynadıkları Sancaktepe Belediyespor maçını değerlendirdi. Maça iyi başladıklarını belirten İsmet Taşdemir, “Maçın şu anda yorumlanacak tek tarafı yok. İlk yarı birazcık dahada derli toplu göründük. Yediğimiz golden ardindan her şey değişti. Rakibin 10 kişi kalmasına karşın tekrar biz de müspet etki oluşmadı. mücadelenin genelinde kendisinin adıma iyi şeyler görmedim. Bir takım gerçekler var. Bu gerçeklerle yüzleşmemiz gerekiyor. Biz yüzleştik, onlar da yüzleşecek. Doğruyu bulmamız gerekiyor. Bulduğumuz halde de en kısa müddette çalışarak, istediğimiz benzeri takımı rayına sokmaya çalışacağız” diye konuştu. 

“İyi tek takım değiliz” 

Takımın ayaklarının yere basması gerektiğini belirten İsmet Taşdemir, “Türkiye kamuoyunda da şehrimizde de camiamızda da şu anda bizim takımımız kaf dağında ama biz kaf dağında değiliz. Bizim ayaklarımızın yere basması lazım. En hatri sayilir büyüklükte hakikat bu. Bu gerçeği hep birlikte kabullenebilirsek ve o doğrultuda çalışabilirsek, biz tekrar kaf dağına çıkarız. Ama muvaffakiyet gelmeden, oyun gelmeden kendimizi kaf dağında görürsek, benim düsünceme göre her biri öyle görüyor, Yalnızca camiamız değil, bütün ülkemiz öyle görüyor. İyi tek takım olabiliriz. Kişilerden ve isimlerden heyeti iyi tek takımız ama şu anda iyi tek takım değiliz. Onun amaciyla bizim önceliğimiz iyi tek takım olmak. Şu anda ferdi olarak iyiyiz ama takım değiliz” şeklinde konuştu. 

“Oyunculara ve yöneticilere eleştiri gelmesin” 

Mağlubiyeti kendisine bağlayan Taşdemir, şunları söyledi: 

“Bu takımın hocası benim. Bu takım perişan oynayacaktır. Taraftarlarımız bundan ardindan tek eleştiri olursa ne olur bana yapsınlar. Oyuncularda bekleneni veremeyen tek özgüven eksikliği de var. Oyuncularımıza yüklenildiği halde birazcık dahada bu güven eksikliği tavan yapacaktır. Bugünkü mücadelenin sorumlusu benim. Dolayısıyla varsa tek suçlu benimdir. tek ricam oyuncularımıza veyahut yöneticilere eleştiri gelmesin, gelecekse de bana gelsin.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir