Güncel

Mustafa Sarıgül, Kendisini Messi’ye Benzetip Sitem Etti: Oynatmazsanız, Kaybederseniz

Cuhmuriyet milletçe Partisi’nden (CHP) istifa edip Demokratik Sol Parti’nin Şişli Belediye reis Adayı var olan Mustafa Sarıgül, canlı yayında CHP’den aday gösterilmemesiyle alakalı mühim açıklamalarda bulundu. Aday gösterilmemesiyle alakalı cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na kırgın olmadığını söyleyen Sarıgül, kendisini dünyaca meşhur futbolcuya benzeterek “Elinizde Messi benzeri tek oyuncu varken oynatmazsanız nasıl kazanırsınız” dedi.

CNN TÜRK’te Hakan Çelik’le Hafta Sonu programına konuk var olan DSP’nin Şişli Belediye reis adayı Mustafa Sarıgül, mühim açıklamalarda bulundu. Sarıgül’ün açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“CHP ADAYLARINI tek YIL ÖNCEDEN AÇIKLAMALI”

“5 sene evvel Sarıgül en kıymetli adayım diyorsunuz 5 sene ardindan Sarıgül’e kendisinin ilçesini aday yapmakta zorlanıyorsunuz. Bu problemi benim meselem olmaktan çıkarmak genele yaymak lazım. bu erken seçimlere 57 vakit var. Daha adaylar belli değil. Nasıl bu adaylar gidecek projelerini anlatacak. bendeniz anne muhalefette sistem problemine üzülüyorum. İktidar 25 senedir belediyeleri yönetiyor. Muhalefet olarak görevimiz iktidarın yanlışlarını söylemek. Adayların açıklama etmesini yasamsal barışla uygulamak lazım. cumhuriyet milletçe partisi adaylarını tek sene evvel açıklamalı.”

Hakan Çelik ve Mustafa Sarıgül

“KILIÇDAROĞLU’NA Katiyen KIRGIN DEĞİLİM”

“Ben Kılıçdaroğlu’na Katiyen kırgın değilim. bendeniz kendisinin çok iyi olduğunu biliyorum. Sayın genel Başkanın etrafında ona yoksun veriler veren ve yanlış yönlendiren kadrolar var. CHP’de partinin iktidar olmasını istemeyen kadrolar var.”

MESSİ’YE BENZETTİ

“Bazı şeyleri hissederseniz. Siz şimdi Barcelona’nın antrenörüsünüz. Elinizde Messi benzeri tek oyuncu var, oynatmıyorsunuz. mücadelesi nasıl kazanacaksınız? bendeniz olayı görüyorum, olaya bakıyorum.”

“BİR tek YÖNETİCİ ARAMADI”

“Beni cumhuriyet milletçe partisi genel Merkezi’nden tek bir yönetici aramadı. bendeniz 48 aydır çalışıyorum. Sahadayım. Belediye Başkanlığı’nda boşluk saglamak olmaz. tek bir düğün cenaze kaçırmadım. Bu çalışmaları yaptığımı her biri biliyor. CHP’den tek bir kişi beni aramadı. Sayın Kılıçdaroğlu da beni aramadı ama yakın çevresinden bana telefonlar geldi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir