Gündem

Sergen Yalçın oyuncularının performansından memnun

Sergen Yalçın, mücadelenin derhal peşinden düzen eden medya toplantısında, karşılaşmanın tamamında oyuncularının çok iyi tek görsel sergilediklerini, ugras güçlerinin çok fazla olduğunu belirtti.

Zihinsel olarak takımının maça hazır çıktığını belirten Yalçın, “İstediğimiz her şeyi yaptık diyebiliriz. Yalnızca final pasları ile üç ve 4. bölgelerde üretmelerde belli tek süre sıkıntı yaşadık. dahada çok üretebilirdik. belli tek süre dahada final maçlarına konsantre olsaydık, dahada çok gol pozisyonu bulabilirdik. İyi tek oyun oldu. Çok kuvvetli tek takımla oynadık. dönem arasında çok kuvvetli tek kadro kurmuş. Zati oyunun çok pozisyonlu olmamasının nedeni de iki tarafın da çok iyi müdafaa yapmasıydı.” diye konuştu.

Yalçın, evvel yarının Tamamiyle Aytemiz Alanyaspor’un kontrolünde geçtiğini, özellikle 3. alanda yaptıkları baskıyla rakiplerinin güvenini kırdıklarını kaydetti.

Baskıyla rakibi hataya zorlayarak, kaptıkları toplarla rakibe sıkıntılar yaşattıklarını, ama final paslarında başarılı olamadıklarını laf eden Yalçın, şunları söyledi:

“Djalma’nın enteresan golüyle evvel yarıyı galip kapattık. İkinci yarı dahada dengeli geçti. acele gol yedik. Golden sonraki 3-5 dakika sıkıntı yaşadık ama derhal toparladık. Oyunda balansı yakaladık. Kazanamadık ama tek nokta aldık. ‘Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin’ mantalitesi doğrudur. Şampiyonluğa oynayan değil, aşağıdan kurtulma çabası veren tek takımız. Bu pozisyondayken sahada kuvvetli olmak, bu civarindan ugras etmek Sahiden bizim amaciyla çok önemliydi. Galatasaray’a da başarılar diliyorum. Biz de tek vakit evvel altlardan arinmak amaciyla lige çok dahada çok konsantre olacağız.”

Galatasaray’ın attığı golden evvel oyuncusu Tzavellas’a faul yapıldığını, ama hakemin faulü Galatasaray lehine verdiğini müdafaa eden Yalçın, “O pozisyona iyi bakmak lazım. Orada faul hakkı bizimdi. ortada hakem hakkını zit tarafa kullandı, biz de gol yedik.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir