Teknoloji

Yapay zekada yazılımlarında bölge merkezini İstanbul yaptı

Robotik asama otomasyonu ve suni zeka ile alakalı küresel ölçekte etkinlik gösteren yazılım şirketi UiPath, ülkemiz genel Müdürü Tansu Yeğen’i içlerinde Türkiye, Rusya, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, İsrail, Litvanya ve Ukrayna’nın da bulunduğu 30 ülkeyi kapsayan bölgenin başına getirdi. Şirketten yapılan izaha göre Mevzubahis 30 ülkeden oluşan bölgenin merkezi de İstanbul oldu.

Dünyada müessesesel robotik asama otomasyonu pazarında yazılım robotlarına odaklanan UiPath’in Satış Başkanı Craig Bumpus, şirket olarak ülkemiz benzeri gelişen pazarlarda büyüme faaliyetlerine çok önem verdiklerinin altını çizdi.

Bumpus, ‘‘Tansu Yeğen, 25 senesi aşan ülkemiz ve Avrupa’daki teknoloji ve telekomünikasyon sektöründe lider şirketlerde edinmiş olduğu satış, Strateji ve iş ortakları alanındaki derin tecrübesiyle, UiPath amaciyla bu göreve baz alinarak en doğru seçenek oldu” dedi.  

YENİ BÖLGEDE ÖZEL VE hükümet KURUMLARINA ODAKLANACAK

Kariyer geçmişinde HP, Microsoft, Apple, Turkcell ve IBM benzeri şirketler bulunan Tansu Yeğen, 2013-2018 yıları arasında Samsung Türkiye’de üst düzey yönetici olarak görev yapmıştı. Yeğen, geçen sene ağustos ayında ise UiPath ülkemiz genel Müdürü olmuştu.

Türkiye ofisinin 200’ün üzerinde alıcı ve 50 civarında iş ortağıyla faaliyetlerine ayni ritimde devam ettiği anlatilan uiPath’ten yapılan izahta görüşlerine yer verilen Tansu Yeğen de şunları söyledi:

“Halihazırda Romanya, ülkemiz ve Rusya’daki faaliyetlerimize dahada da kuvvetli tek şekilde ayni ritimde devam edeceğiz. Bir hayli ülkedeki ekibimle birlikte yakın çalışarak, suni zeka destekli yazılım robotlarımızla tertemiz bölgemiz içindeki hususi ve hükümet müesseselerine hızlanmaları ve verimlilik artışı amaciyla katkılarda bulunacağız.”