Spor

“Yüzmeyi ihya ve inşa edeceğiz”

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın, “Bu gelen ayak sesleri, ülkemiz ulusal Yüzme Takımı’nın, Türkiye’nin altyapısının ve güçlü, hatri sayilir büyüklükte Türkiye’nin ayak sesleridir.” dedi.

Yalçın, Edirne Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzen eden beynelmilel ülkemiz Turkcell Edirne Cup Yüzme Şampiyonası’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, Edirne’de tarihi tek günün yaşandığını söyledi.

“Yüzmeyi ihya ve inşa edeceğiz.” diyen Yalçın, “Geleceğimiz var olan çocuklarımızı geleceğe en ahenk gösteren şekilde taşıyacağız. Çocuklarımız amaciyla bu mücadeleyi veriyoruz. Buradan dünyaya ileti veriyoruz. Bu gelen ayak sesleri, ülkemiz ulusal Yüzme Takımı’nın, Türkiye’nin altyapısının ve güçlü, hatri sayilir büyüklükte Türkiye’nin ayak sesleridir. Bunu bütün hayat bilsin.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de muazzam tesisler yapıldığını belirten Yalçın, “Bu muazzam tesisin yapılmasında bize bu imkanı veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Geleceğimiz amaciyla hep birlikte çalışacağız, başaracağız ve Türk bayrağını göndere çekeceğiz. Biz çünkü millet olarak bunlara layığız.” diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Selim Ak ise Edirne Olimpik Yüzme Havuzu’nda Bir hayli ulusal, beynelmilel şampiyonaya imzasini atılarak vatan içi ve vatan dışından çok sayıda sporcunun ağırlandığını kaydetti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının derhal peşinden bando eşliğinde geçiş merasimi gerçekleşti.

A Capella Boğaziçi Grubu’nun gösteri sunduğu törende, Edirne Belediyesi milletçe Oyunları ekibinin Roman havası oyunları, sporseverler tarafından alakayla izlendi.

Organizasyonun evvel gününde yarışlar ayni ritimde devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir