Güncel

CHP’nin İzmir Adayı Tunç Soyer’in Açıklaması Gündem Oldu: Öpeceğiz, Uyandıracağız, Silkeleyeceğiz

cumhuriyet milletçe partisi İzmir Büyükşehir Belediye reis Adayı Tunç Soyer, “Uyuyan tek iyi var. tek öpücük bekliyor. Biz öpeceğiz, uyandıracağız, silkeleyeceğiz, ayağa kaldıracağız. Arkaya da Türkiye’yi takacağız, yürüyeceğiz.” dedi.

SOYER, SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Tunç Soyer, Urla Cumhuriyet Meydanı’ndaki cumhuriyet milletçe partisi seçenek bürosu açılışında yaptığı konuşmada, İzmir amaciyla “CHP’nin kalesi” dendiğini, şehrin özgürlüğün, hürriyetin kalesi olduğunu, bunun amaciyla de insanların partisine oy verdiğini söyledi.

İzmir’in demokrat tek şehir, Urla, Çeşme, Karaburun ve Seferihisar ilçelerinin de bulunduğu yarımadanın “cennet” olduğunu belirten Soyer, bu cennetin değerini bilmek zorunda olduklarını kaydetti.

“DEMOKRASİYİ KENTİMİZDE KURACAĞIZ”

Soyer, şöyle konuştu:

“Önce birbirimize sahip çıkacağız. ‘Gözünün üzerinde kaşın var’ demeyeceğiz. Önce birbirimizi seveceğiz. Birbirimizle iyi geçineceğiz. Birbirimize saygı göstereceğiz. Biz birbirimize sahip çıkarsak gücümüz büyür. Biz birbirimizi incitirsek, biz birbirimize laf çakarsak, birbirimizi üzersek gücümüz azalır. eğer bu memlekette demokrasi büyüsün, güçlensin istiyorsak evvel demokrasiyi kendisinin kentimizde kuracağız.

“ÖPECEĞİZ, UYANDIRACAĞIZ, SİLKECEĞİZ”

Sahiden tek cennette yaşıyoruz ve bu cennetin öylesine hatri sayilir büyüklükte potansiyelleri, öylesine hatri sayilir büyüklükte imkanları var ki. Hep onu söylüyorum. Uyuyan tek iyi var. tek öpücük bekliyor. Biz öpeceğiz, uyandıracağız, silkeleyeceğiz, ayağa kaldıracağız. Arkaya da Türkiye’yi takacağız, yürüyeceğiz. Bu hikaye yarımadadan başlayacak. Düşünsenize yarımadadan başlayacak İzmir’i alacak, Türkiye’yi sırtına takacak, götürecek bambaşka tek dünyaya. Biz bunun için layığız. Bu topraklar, bu cennet, üzerinde yaşayan insanlara bambaşka tek hayat sunabilir. Bambaşka tek hayat kalitesi sunabilir. Biz bunu dogruluk ediyoruz. O vakit bunu başaracağız.”

Soyer, dahada ardindan cumhuriyet milletçe partisi Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ve partisinin Urla Belediye reis adayı Burak Oğuz ile seçenek bürosunun açılışını yaptı.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir