Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kartal’daki Enkaz Alanına Giderek İnceleme Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kartal’da çöken binanın enkazına geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya eşlik etti. Erdoğan beraberindekilerle yıkıntı başına gittikçe çalışmalarla incelemelerde bulundu.

“ATILMASI koşul olan ADIMLARI ATACAĞIZ”

yıkıntı alanında analiz yaptıktan ardindan medya mensuplarına kısa tek İzah yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Cenaze merasimine katılacağız, ama buradan almamız koşul olan tek çok ders var. Başsavcımız, neden savcılar, bütün bakanimiz arkadaşlarım çalışmalarını sürdürüyor. Ondan ardindan biz de oturup değerlendirmelerimizi yapacağız, atılması koşul olan adamlarımızı kararlı tek şekilde atacağız.” dedi.

SAĞLIK BAKANI ÖLÜ SAYISININ ARTTIĞINI DUYURMUŞTU

İstanbul Kartal’da çöken binanın yıkıntı çalışmaları esnasında gece 05.30 saatlerinde tek kişinin dahada cansız bedenine ulaşıldı. Bu kapsamda çökmede hayatını kaybeden sayısı 16’dan 17’ye yükseldi.

sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kartal’da çöken binanın enkazından şimdiye civarindan 17 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir