Güncel

Turkish Cargo’nun İlk Kargosu Türk Bayrağı Oldu

Turkish Cargo, İstanbul Havalimanı’ndan evvel vatan içi ve vatan dışı sema kargo gönderimini Türk bayrağını Ankara ve KKTC’ye taşıyarak gerçekleştirdi.

Türk sema Yolları’nın asagi markası Turkish Cargo, İstanbul Havalimanı’ndan evvel vatan içi ve vatan dışı sema kargo gönderimini gerçekleştirerek tarihi tek anne imzasini attı. İlk kargoda Türk bayrağı, Ankara ve şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) taşındı.

“ŞANLI BAYRAĞIMIZI ANKARA VE KKTC’YE GURURLA TAŞIDIK”

Turkish Cargo’nun yasamsal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Tarihe geçen taşımalarda şanlı bayrağımızı, Ankara ve şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gururla taşıdık. Aynı tarihte evvel ticari taşımalarımızı da gerçekleştirerek tertemiz evimizdeki operasyonlarımıza başlamış olduk.” denildi.

6 MİLYON TON KARGO TAŞIMA KAPASİTESİ

İlk ticari vatan içi kargonun TK 2124, vatan dışı kargo gönderiminin ise TK 0978 sayılı sefer ile gerçekleştirildiğinin aktarıldığı paylaşımda, Türkiye’nin 6 milyon ton kargo taşıma kapasitesiyle dünyanın lojistik merkezi haline geleceği bildirildi.

2023 HEDEFLERİMİZE EMİN ADIMLARLA YÜRÜMEKTEYİZ

Paylaşımda ayrıca, “Küresel sema kargo sektöründeki tesirli performansıyla en hızlı büyüyen sema kargo markası olarak; yatırımlarımız ve gelişen filomuzla yükselen lojistik taleplere baz alinarak hususi ve basit çözümler üreterek, 2023 senesi hedeflerimize emin adımlarla yürümekteyiz.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir