Spor

19 sene aynı takımda forma giyen futbolcu jübile yaptı

2018 – 2019 sezonlarinda Recep Kırçıl Birinci Amatör grup B grubunda bulunan Yahyalı Yerköyspor’un takım kaptanı var olan ve zabıta memurluğu da yapan Ali Benli, 19 senelik amatör futbol hayatına nokta koydu.

Sezonun nihayet haftasında Vali Muammer Güler alanında oynanan Enes Gençlikspor karşısında nihayet sefer Yahyalı Yerköyspor forması giyen Ali Benli, maça 19 numaralı formayla çıktı. Ligdeki nihayet maçında Enes Gençlikspor karşısında iki gol atan, 1’de gol pası veren deneyimli futbolcu sahadan arkadaşlarının tebrikleriyle ayrıldı.

Futbola başladığı memleketinin takımı Yerköyspor’da 19 sene takim formasi giyen Benli, “Köy takımı olarak kurulan Yerköyspor’da her biri birbirini tanır. Takımımızda tek aile ortamı var. O nedenle meşakkatli olmasına karşın yüksünmeden ugras etmeye çalıştık. Bir hayli amatör takım benzeri bizim takımımızda da hiçbir futbolcu Parasal çıkar gözetmeksiniz takim formasi giyer. bendeniz de bu bağlamda 19 sene futbol oynadım. Aile gibiydik, faal futbolu bıraktım diye onlardan kopacak değilim, her vakit elimden geldiği sürece onlarla birlikte olacağım” dedi.  

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir