Siyaset

CHP İzmir İl Başkanlığı Karıştı! Polis Müdahale Etti

CHP’nin, İzmir Buca Belediye reis Adayı Suat Nezir’in adaylığını listelerin teslim edilmesine saatler kala art çekmesine Buca İlçe Örgütü azaları reaksiyon gösterdi. İl Başkanlığı önüne gelen ama içeri alınmayan partililer, Nezir’in tekrar aday gösterilmemesi seklinde Ankara’ya gideceklerini söyledi.

CHP’nin Buca Belediye reis Adayı olarak gösterilen Suat Nezir’in adaylığını art çekip, adina Erhan Kılıç’ı aday göstermesi Buca İlçe Örgütü’nü kızdırdı. bu erken takriben 50 partili, partilerinin İzmir İl Başkanlığı Binası’na geldi. Polisin geniş güvenlik tedbiri aldığı binaya alınmayan partililer, İl Başkanı Deniz Yücel’e reaksiyon göstererek, ‘Deniz Yücel istikbal hesap verecek’, ‘Deniz Yücel istifa’, ‘Tuncay Özkan istikbal hesap verecek’ sloganları attı. İl binasının bulunduğu iş hanına girişler de zabita denetimi ile yapılıyor.

“ARKADA NE DOLAPLAR DÖNÜYOR”

Partililerden İbrahim Altunkara, “Komplolara dayanarak tek farklık yapıldı. Suat Nezir’in de halkın da bu değişiklikten haberi yok. İlçenin ve örgütün de haberi yok. Kendilerinin yaptığı tek komplo bu. Suat başkanımızın istifa etmesi mevzubahis değil. Yedi aydır sokakta çalışıyor. İlçede, AK Parti’nin ekmeğine yağ sürüyorlar. Arkada ne dolaplar dönüyor, gelip İzah yapsınlar. Biz İzah bekliyoruz” dedi. İrfan Nezir de “Buca halkının şerefini üç çakal belirleyemez” diye konuştu. Rabia Akgün isimli partili ise “Hak haklar ve adaletten bahsediyorlar. Hani nerede adalet? Yazıklar olsun” dedi.

YUMRUKLAYARAK TELEVİZYONU KIRDILAR

Polis, kent binası önünde slogan atarak bekleyişe geçen gruptan seçilen temsilcilerin binasına girmesine destur verdi.

İl yönetimiyle görüşen temsilcilerden biri binadaki televizyonu yumruklayarak kırdı.

Protestocu grup dahada ardindan kent binası önünden ayrıldı.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir