Teknoloji

İşte Apple analisti Kuo’ya göre bu yıl çıkacak olan yeni ürünler

Teknoloji devi Apple, her sene olduğu benzeri 2019 seneninde da tertemiz iPhone, iPad ve MacBook modelleriyle kullanıcıların karşısına çıkacak. Yeni mahsul ve modeller alakalı internette bol bol söylentiler dolansa da, yatırımcıların dahi takip ettiği emin analizciler de bulunuyor.

Geçen sene çıkan tertemiz iPhone modellerini (iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR)  ekran boyutları da dahil olmak üzere Bir hayli özelliğini evvelce doğru olasılık eden Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu kişilerin başında geliyor. Ve Kuo 2019’da çıkması beklenen Apple ürünleri ve tertemiz özellikleriyle alakalı nihayet tahminlerini paylaştı.

İşte 9to5Mac’in yayınladığı Kuo’nun tahminlerine göre 2019’da Apple iPhone, iPad, MacBook ve Apple Watch’ta şu yenilikleri yapacak:

2019 MODEL iPHONE’UN BEKLENEN ÖZELLİKLERİ

Öncelikle bu sene çıkacak var olan iPhone modellerinin aynı ekran boyutlarına Hem de aynı çentik boyutlarına sahip olması bekleniyor. ama iPhone XR’ın yerini alacak akıllı telefonda OLED ekran adina LCD kullanılması muhtemel.

Bunun dışında bütün modellerin tertemiz tek Face ID sistemi ile donatılacağı, geliştirilmiş batarya ve buzlu cam kasaya sahip olacağı belirtiliyor. dahada enteresanı ise ultra geniş bantlı dahil mekan navigasyon radyosu ile çift taraflı kablosuz şarj özelliği de tertemiz modellere eklenecek.

YENİ İPAD VE MACBOOK’LAR 

Bu sene çıkması beklenen tertemiz iPad Pro yeni sezon modelleri ise bambaşka tek işlemciye sahip olabilir. 9.7 ‘ var olan olan iPad Pro modeli, 10.2 inç’e yükselebilir. Apple Watch’ın kalp EKG özelliği 2019’da dahada çok ülkede hizmete açılacak.  Ayrıca ekstradan tek tertemiz seramik kasa seçeneğini kullanıcılara sunulacak.

2019 seneninde çıkacak var olan Macbook Pro, 16 inç’lik ekran büyüklüğü ile 2012’den beri piyasaya çıkmış bütün modellerden dahada hatri sayilir büyüklükte ekrana sahip olacak. Kuo’nun açıklamasına göre 13 inç’lik MacBook Pro ise büyük olasılık 32 GB RAM’e sahip olacak.

Bu RAM miktarı şimdilik Yalnızca 15 inçlik modellerde var bulunmakta. Ayrı olarak Apple’ın mini-LED benzeyen arkadan ışıklandırmalı dizayna sahip 31.6 ‘ boyutunda 6K ekranı da piyasaya süreceği olasılık ediliyor.