Güncel

İYİ Parti’de Maltepe anlaşmazlığı! Görevden alındı

Çakıroğlu, yaptığı açıklamada, 31 Mart mahalli Seçimleri’nde Maltepe kazasinda tek belediye başkanı seçileceğini, başkanlığın, o ilçenin emeğinin, üretiminin, mahalli bütçesinin kanunlar çerçevesinde milletçe yararına kullanıldığı kuruluş olduğunu söyledi.

Siyasi partilerin kaza seçenek kurullarına, belediye başkanı ve belediye meclis üyesi adaylarını resmi olarak bildirdiklerini anımsadan Çakıroğlu, “Ahmet Baykan, Maltepe’de, İYİ Parti, ulusalci devinim partisi ve vatanperver her CHP’linin adayıdır. Bizim kefaletimize ihtiyacı yoktur ama tekrar de kefiliyiz. Reyimiz, desteğimiz, kalbimiz Ahmet Baykan’ladır” ifadelerini kullandı.

“CHP’NİN ADAYINI DESTEKLEYECEĞİZ”

Bunun ardından, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Saltuk Buğra Kavuncu, yaptığı yazılı açıklamada, Vedat Çakıroğlu’nun İlçe Başkanlığı görevinden alındığını belirtti. Çakıroğlu’nun yasamsal medya hesaplarında paylaştığı iletilerin İYİ Parti’yi temsil etmediğini aktaran Kavuncu, “31 Mart 2019 mahalli Seçimleri amaciyla kurduğumuz ‘Güç Birliği’ çerçevesindeki çalışmalarımız İstanbul, Maltepe’de ayni ritimde devam etmekte olup bu kapsamda cumhuriyet milletçe partisi ile imzalamış bulunduğumuz anlasma gereği Maltepe’de CHP’nin adayını destekleyeceğimizi kamuoyuna tek sefer dahada ehemmiyetle duyururuz” dedi. AA

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir