Ekonomi

Son dakika… Ulusoy Ulaşım iflas etti

Türkiye’nin en köklü otobüs firmalarından var olan Ulusoy Seyahat’in marka hakkını alan ve konkordato başvurusu neticesi üç ay süre verilen Ulusoy Ulaşım ile alakalı iflas kararı verildi. Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesinde bu erken görülen duruşmaya davacı Ulusoy Ulaşım’ın vekili Abidin erkek çocuk ile alacaklılar İro Turizm, Temsa, Loukoil ve Akpet, Coca Cola, Mapar Otomotiv, Enerjisa, Osmanlı Turizm, Yapı Kredi Bankası vekilleri katıldı.

YAZ SEZONUNUN GÖRÜLMESİNİ İSTEDİ

Ulusoy Ulaşım’ın avukatı Abidin Oğul, komiser heyeti raporunda konkordato yönünden rakamın doğru tespit edilemediğini belirterek, “Borca bataklık hesaplaması doğru değildir. Ayrı olarak markaların değerine ait değerleme yapılmamıştır. Şirket iflas ettiği halde dosyada tutuklu alacaklıları dışında başka alacaklılar mağdur olacaktır. Otobüs firmaları mevsime göre karlılık vaziyeti değişen firmalardır. özellikle kış aylarında çoklukla zarar ederler. kati mehil verilmesini istek ediyoruz. Şirketin faaliyeti ayni ritimde devam etmektedir” dedi.

Duruşmada laf alan tek Bölüm alacaklı şirketlerin avukatları kati mehil verilmesi istegini reddederken, İro Turizm ve Mapar Otomotiv’in avukatları ise kati süre verilmesini istedi.

İFLASINA karar VERİLDİ

Mahkeme, davacı şirket Ulusoy Ulaşım’ın kati süre istegini reddederek, şirketin 20 Şubat 2018 saat 16.14 itibarıyla iflasına karar verdi.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir