Güncel

Kayseri’de Üretilen Klimalı Tabutlar 4 Bin TL’ye Satılıyor

Kayseri örgütlü endüstri Bölgesi Fuar Merkezi’nde açılan ’14’üncü Tarım, Hayvancılık ve besin Fuarı’nda klimalı tabutların satıldığı stant alaka gördü. İmalatı Kayseri’de yapılan ve yoksun 12 dereceye civarindan soğutma ayarı bulunan klimalı tabutların ön bölümünde bulunan camlı bölmede can veren kişiler yakınları tarafından nihayet sefer görülebiliyor. Almanya ve Bir hayli Arap ülkesine de ihraç edilen klimalı tabutların ücreti kullanılan malzemenin özelliğine göre üç – dört bin Lira arasında değişiyor.

“İSTEDİĞİ civarindan CENAZESİNİ BEKLETECEK”

Üretici Ahmet Akdağ, 15 senedir cenaze yıkama araçları, mobil gasilhaneler, atama araçları ve klimalı tabut imalatı yaptıklarını belirterek, “İnsanlar en yakınları vefat ettikten ardindan morga götürüp art getirip evinde yıkama arzuları oluyor. Klimalı tabut sayesinde cenazesinin evinde beklemesine imkan sunuyoruz. Çok huzurlu iki kişi götürüp, odasının kanepesinde, sehpasının üstüne koyup 220 voltluk prize takıp, istediği civarindan cenazesini bekletecek özelliğe sahiptir” dedi.

3 İLA dört BİN Lira içinde SATILIYOR

Akdağ, klimalı tabutların piyasada kullanılan malzemenin özelliğine göre üç ila dört bin Lira arasında satıldığını belirtti. Akdağ, “İnsanın olduğu her yer bizim pazarımız. Geliştirdiğimiz klimalı tabutlar derin dondurucu özelliği ile aynıdır. Klimalı tabutta hayat belirti sensörü var. mümkün tek hareketlilik vaziyetinde tabut ikaz veriyor. Başta Almanya, Bulgaristan, Makedonya ve Arnavutluk benzeri ülkeler ile Arap ülkelerine gönderiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir