Güncel

O şoför konuştu !

Kaza, Bursa’nın ortada Osmangazi kazasi Doburca mevkiinde alana geldi. İstanbul’daki tek Anadolu lisesinin öğrencilerini taşıyan H.C. idaresindeki 34 DE 8542 plakalı otobüs, dahada evvel de defaatle kazaların alana geldiği Uludağ Yolu’na eklenti olarak yapılan Doburca yolunda devrildi. Bariyerlere çarparak durabilen otobüste bulunan 41 öğrenci, 6 öğretmen ve şoför yaralandı. Kazayı ayrım eden başka sürücülerin ihbarı üstüne olay adina çok sayıda, polis, sağlık, itfaiye ve AFAD ekibi derhal sevk edildi. olay adina gelen sağlık ekiplerin yaralıları yapılan evvel müdahalenin derhal peşinden en yakın hastanelere götürdü.

Kazadan ardindan beyin kanaması rizikosu var olan sürücü H.C. günlerce zabita nezaretinde hastanede kaldı. Taburcu olduktan ardindan gözaltına alınan H.C.’nin ifadesi alana çıktı. Kamyon ve otobüs tipi araçlara kapalı olduğu Bilinen yolda talihsiz kaza yapan H.C. ifadesinde ‘Ben o yolun otobüslere kapalı olduğunu bilmiyordum. Bilsem öylesine çocuğun hayatını tehlikeye atmazdım. Yoldayken frenler şişti, duramadım” dedi.
Emniyetteki işlemlerinin derhal peşinden adli makamlara derhal sevk edilen sürücü H.C. savcılık ifadesinin derhal peşinden hür kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir