Spor

Dirar’dan Transfer Açıklaması

Fenerbahçe’nin Faslı futbolcusu Nabil Dirar, ligdeki yarıştan takımın durumuna, değişen teknik patron ve tertemiz idareye değin tek çok mühim konuda açıklamalarda bulundu. Sezon başlarında takımda yaşanan özgüven kaybının maçları etkilediğini belirten Nabil Dirar, DHA’ya yaptığı açıklamada, ”Özgüven kaybını telafi edip o vakit da kaybettiğimiz puanları tek nebze olsun telafi edebilmek istiyoruz” dedi.

Nabil Dirar, Fenerbahçe Spor takimi Başkanı Ali Koç’un dahada çok gençlere yönelmeye çaba ettiğini ve sarı-lacivertli takımın geleceğini hazırladığını söyledi. teknik patron Ersun Yanal’ın kendilerine oynama isteği verdiğini de ifade eden Dirar, sahada hoca amaciyla de oynamak istediklerini bu gücü kendisinden aldıklarını ifade etti.

”HEDEFİMİZ ALABİLDİĞİMİZ civarindan PUANI LİG SONUNA civarindan ALMAK”

Spor Toto Süper Lig’in 27’nci haftasında MKE Ankaragücü ile deplasmanda oynayacakları mücadelenin güç geçeceğini ifade eden Nabil Dirar, başşehir ekibinin kendisinin alanında çok iyi oynadığını söyleyerek, ”Taraftarlarının ne civarindan itici tek güç olduğunu biliyoruz ama bizim hedefimiz alabildiğimiz civarindan puanı lig sonuna civarindan almak. Oraya netlikle kazanmak amaciyla gideceğiz. nihayet vakitte aslında Bir hayli bahtlı da olmadığımızı söyleyebilirim. İyi oynadığımız karşılaşmalar oldu ama nokta yitirdik o karşılaşmalarda. Biz fazlasıyla puanlar almak talep ediyoruz alabildiğimiz en çok puanı alıp lig tablosunda sezonun sonuna civarindan yukarılara tırmanmak istiyoruz” dedi.

”HER MAÇI KAYBEDEBİLİRSİNİZ AMA DERBİLERİ KAYBEDEMEZSİNİZ”

Kariyerindeki en iyi atmosfere sahip derbi maçları Türkiye’de oynadığını belirten Dirar, ”Fas’tayken de çok çılgın atmosferlerde belki hastalık düzeyinde diye değerlendirilebilecek atmosferler görmüştüm ama Türkiye’nin hatri sayilir büyüklükte derbileri bambaşka atmosferlere oyun alani/sahne oluyor. Zati bana buraya gelme isteği veren en mühim konulardan biri de buradaki derbi atmosferlerini bilmem ve görmemdi. Televizyondan gördüğümde de dahada evvelki derbilerin atmosferleri etkilenmiştim. alan içinde size takımınız amaciyla ölme isteği veriyor taraftarlar. özellikle kendisinin sahanızda oynuyorsanız bu itici gücü fazlasıyla hissediyorsunuz. Hataya netlikle hakkınız yok. Her mücadelesi kaybedebilirsiniz ama derbileri kaybedemezsiniz. Bu mücadelelerde hatali yapamazsınız, taraftarlar amaciyla kulüpler amaciyla en mühim maçlar. Bu karşılaşmalar sezonun en mühim maçları oluyor. Galatasaray mücadelesi da o nitelikteki maçlardan biri olacak bizim için” diye konuştu.

”GALATASARAY veyahut BEŞİKTAŞ’A GOL ATMAK İSTERİM”

Fenerbahçe forması ile çıktığı derbilerde gol atmak istediğini ifade eden Nabil Dirar, DHA’ya yaptığı açıklamada, ”Çünkü bana hep şunu söylüyorlar; ‘gerçek tek Fenerbahçeli olmak istiyorsan Beşiktaş’a veyahut Galatasaray’a gol atmalısın.’ Türkiye’nin bu hatri sayilir büyüklükte takımlarından birine tek vakit gol atabilmek isterim. bunun benzeri tek dileğim, bunun benzeri tek isteğim netlikle var. Galatasaray veyahut Beşiktaş’a gol atmak isterim burada olduğum süre süresince ama en ehemmiyetlisi mücadelesi kazanmak. Benim gol atmamdan çok dahada önemli, biz kazanalım bendeniz atmasam da olur” şeklinde konuştu.

”TAKIMDAKİ ÖZGÜVEN KAYBI MAÇLARI ETKİLEDİ”

teknik patron Phillip Cocu ile sezon başında tek yola çıktıklarını ve projeleri olduğunu söyleyen Dirar, bu projenin istek ettikleri benzeri sonuçlanmadığını belirterek, ”Takımın özgüveni azaldı. dahada sonrasında bu özgüven eksikliği maçları etkiledi. mücadeleler etkilenince moralimizi etkiledi ve bu sezonki can sıkıcı noktaya bu şekilde geldiğimizi düşünüyorum. Özgüven kaybı bunun en esas sebeplerinden biri bana göre. Şu anda o özgüven kaybını telafi edip o vakit da kaybettiğimiz puanları tek nebze olsun telafi edebilmek istiyoruz. Başka bir deyişle sezonun sonuna civarindan alabileceğimiz maksimum puanı almak istiyoruz. Olabilecek en üst seviyede savaşmak talep ediyoruz sezonun sonuna civarindan ki sezonu huzurlu tek yerde bitirebilelim. Zira aşağılarda olduğunuzda Sahiden bu size çok hatri sayilir büyüklükte tek baski yüklüyor. mükemmel tek futbol sergileyecek olsanız bunu başaramıyorsunuz. alan içinde kendinizi huzurlu ve hür hissedemiyorsunuz. Kaliteniz var potansiyeliniz var ama moraliniz iyi olmadığında özgüveniniz düşük noktada olduğunda bu her şeyi etkiliyor. İstediğiniz kaliteyi de alana yansıtamıyorsunuz. Şu vakit tek nebze olsun o alttaki hattan yukarıya doğru çıkmış benzeri gözüküyoruz. Belki belli tek süre dahada huzurlu tek performans alana koyabiliriz. Size oynama isteği veren hoca amaciyla oynama isteği oluşturan alana çıktığınız da onun amaciyla de oynamak istiyorsunuz. Bu gücü veriyor bende gücümü oradan alıyorum” dedi.

”DÜNYA ÜZERİNDEKİ HER KULÜPTE OYUNCULAR içinde KÜÇÜK GRUPLAR VARDIR”

Demirören havadis Ajansı’na (DHA) hususi konuşan Dirar, hayat üzerindeki her kulüpte takim içerisinde, takım içinde oyuncular arasında minik gruplar olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

”Sonuçta bendeniz Fransızca konuşan tek oyuncuyum, elbette Fransızca konuşan oyuncuları dahada iyi anlayacağım, onlarla dahada yakın olacağım. Türk oyuncular Türklerle dahada iyi anlaşacak, dahada çok konuşacak. İngilizce konuşanlar İngilizce konuşanlarla dahada çok konuşacak… Başka bir deyişle bunun çok değişik tek manası olduğunu düşünmüyorum. nihayet derece normal tek durum, bu dünyanın her takımında vardır diyebilirim. Bizim amaciyla mühim var olan alana çıktığımızda ne yaptığımız. tek ayrım gördüğümüzü düşünmüyorum. alana çıktığımızda her biri aynı dili konuşuyor. Ama her yerde bunun benzeri minik gruplar netlikle vardır ve mühim var olan da bunun alana yansımaması.”

”KİMSE BENİM FUTBOLA var olan MOTİVASYONUMU, MORALİMİ FUTBOLA var olan AŞKIMI KIRAMAZ”

Futbolu çok sevdiğinin her biri tarafından bilindiğini belirten Dirar, kadro dışı kaldığı dönemde de futbol oynamaya, futbol amaciyla çalışmaya ayni ritimde devam ettiğini dile getirerek, ”Küçük tek grubumuz vardı Dereağzı’nda birlikte çalışıyorduk. Aatif, Volkan, medeni ve ozan ile birlikte çalışıyorduk. Çok da iyi çalışmalar yapıyorduk. gün içinde tek buçuk saatlik antrenmanlar yapıyorduk ama Sahiden nihayet derece yoğun tek idman geçiyordu bizim için. kati çalışmalar yapıyorduk. kimi öğleden ardindan da Aatif ile birlikte salona geçip birbirimizi motive ediyorduk. aynı zamanda arkadaşlarımızla da mücadeleler yapıyorduk ki formumuzu kaybetmeyelim. Bu şekilde futbol oynamaya ayni ritimde devam ettik, çalışmaya ayni ritimde devam ettik. bendeniz şunu biliyordum, Fenerbahçe’nin sözleşmeli futbolcusuydum, eğer Fenerbahçe’de şans bulamazsam başka yerde tekrar şans aramaya ayni ritimde devam edecektim. Başka yerde futbol oynamaya ayni ritimde devam edecektim. Kimse benim futbola var olan motivasyonumu, moralimi futbola var olan aşkımı kıramaz. Bu şekilde ayni ritimde devam ettim çalışmalara ve çok şükür tekrar takımdayım. Varımı yoğumu veririm takımım ve taraftarlar için. bendeniz Fenerbahçe’nin tek futbolcusuyum ve Fenerbahçe alana çıktığında da ölmek gerekecekse evvel can vermesi koşul olan kişi benim. Bu ihtirasla bağlıyım futbola ve takımıma” dedi.

”FENERBAHÇE’DE OLMAKTAN DOLAYI nihayet DERECE MUTLUYUM”

Fenerbahçe’de olduğu amaciyla kendini çok iyi hissettiğini kaydeden Dirar, Ersun Yanal ile çok iyi ilişkileri olduğunu söyledi.

Sarı-lacivertli kulüpte sorumlulukları ve yapması gerekenler olduğuna dikkati çeken Dirar, ”Kendimi mühim hissettiğimi söyleyebilirim. Hocamızla da bu konuşmaları yapıyoruz. Kendisiyle yakın tek ilişkimiz var dediğim gibi. Buradaki herkesin de benden hoşnut olduğunu şu andaki gidişattan dolayı düşünüyorum ama şöyle de tek durum var tabii. Fas’ta da bu durum geçerli, burada da aynı Vaziyetin olabilitesi çok olduğunu düşünüyorum. işler çok hızlı tek şekilde değişebiliyor. tek anda bambaşka tek noktaya gelebiliyor her şey futbolda. özellikle çok hızlı değişimler oluyor. Şu vakit Fenerbahçe ile tek senelik dahada sözleşmem var. Ailem ve arkadaşlarım burada, biz burada olmaktan dolayı nihayet derece mutluyuz. bendeniz kendimi burada çok iyi hissediyorum. Benim kafamdaki düşünce istikbal sezon da burada ayni ritimde devam edeceğim istikametinde ama futbolda Katiyen ne olur bilemeyiz” diye konuştu.

”ALİ KOÇ ŞU ANDA FENERBAHÇE’NİN GELECEĞİNİ HAZIRLIYOR”

Dirar, Aziz Yıldırım idaresi ve Ali Koç idaresi ile alakalı da konuştu. Daha önceki idarenin uzunca yıllar kulübe katkı sağladığını belirten Dirar, takıma tek çok oyuncu getirdiklerini dile getirerek şu ifadeleri kullandı:

”Uzun yıllar bu takimi yönettiler. Daha önceki idaresi bendeniz şu şekilde değerlendirebilirim; isimlere dahada çok önem veren tek idaremiz vardı. Şimdi ise Ali Koç dahada çok gençlere yönelmeye çaba gösteriyor. Gençleri buraya getirip onları eğitip Türkiye’de tek eğitimin, altyapının olduğu imajını vermeye çaba gösteriyor. Belki ilerleyen vakitlerde o gençleri yetiştirip satmayı düşünüyor. Bunların gerçekleşmesi amaciyla vakte ihtiyacın olduğunu düşünüyorum. Gençleri hazırlayabilmek O’nun amacı. Dediğim benzeri Ali Koç geleceği düşünüyor, Aziz Yıldırım ise derhal şu vakit skor istek eden tek başkan. İki reis arasındaki farkı bu şekilde bu değerlendirebilirim. Ali Koç benim düsünceme göre şu anda Fenerbahçe’nin geleceğini hazırlıyor.”

”SAHADA KENDİMİ dahada İYİ NEREDE HİSSETTİĞİMİ BİLMİYORUM”

Sahada kendisini en iyi hissettiği, takıma nerede dahada faydalı olabileceği şeklindeki suale ise Dirar şöyle cevap verdi:

”Artık bilmiyorum kendimi dahada iyi nerede hissediyorum. Sağ açıkta oynayabiliyorum, sağ kanatta oynamayı seviyorum da sağ kanatta oynadığımda da defansa çok fazla yardım ediyorum. müdafaa bölümüne katkı sağlamaya çalışıyorum, kimi sağ bek oynuyorum. Sağ bek oynadığım mücadelelerde benim amaciyla aynı durum geçerli, takıma katkı saglamak istiyorum. Çok ofansif tek oyun seçenek edeceksek o vakit sağ bek oynamanın dahada doğru olduğunu düşünüyorum. Zira o vakit sağ açık oynayan arkadaşıma da yardım edebilirim, hücuma katkı verebilirim. aynı zamanda müdafaa da yapabilirim ama önde kalarak bu savunmayı yapabilirim. Başka bir deyişle işin hücum tarafını benim sağ bek oynadığım düzende yapabiliriz diye düşünüyorum ama çok ofansif ve iyi tek rakiple oynuyorsak o vakit hocaların tercihi benim sağ kanatta oynamam istikametinde oluyor. O vakit sağ bekteki arkadaşıma da yardım edebiliyorum ve bu şekilde dahada iyi tek müdafaa düzeni oturtabiliyoruz.”

”TARAFTARLARI Ne yazık ki ÜZÜYORUZ”

DHA’ya yaptığı açıklamada, bu sene çok güç tek sezon geçirdiklerini ifade eden Dirar, bu Vaziyetin taraftarlar amaciyla de bunun benzeri olduğunu ifade ederek, “Onların mutluluk dolu olmadığını netlikle görebiliyoruz, hissediyoruz. Üzülüyorlar, onları Ne yazık ki üzüyoruz ve bunun da farkındayız. Bizim amaciyla çok başka tek sene oluyor. Fenerbahçe’nin alışık olduğu şekilde geçen tek sene olmuyor ama onlar bu sene Sahiden çok sabırlılar. her vakit geliyorlar, bizi sabırla destekliyorlar. Her mücadele stattalar ve arkamızdalar. Umarım bu şekilde ayni ritimde devam ederler. sezonun sonuna civarindan umuyorum maksimum puanı alabiliriz. İnşallah bu vaziyetten tek vakit evvel çıkıp yukarılara doğru tırmanmaya başlayabiliriz. istikbal sene Zati bundan dahada kötüsü olamaz. istikbal sene bundan dahada iyi olmak zorundayız başka tek yolu yok allahın izniyle onların da desteği ile bu sezonu kapatıp istikbal sezon istek ettikleri mutlulukları yaşatabiliriz” diye konuştu.

”5’İNCİ SIRAYI amaç KOYMUŞ DURUMDAYIZ

Dirar, sezonu evvel 5 içinde bitirmeyi hedeflediklerini söyleyerek, önlerine mücadele maç bakmaları gerektiğini ifade etti.

İlk etapta önlerinde MKE Ankaragücü mücadelesi olduğunu kaydeden Dirar, ”Kesinlikle basit tek mücadele değil. Bizim fazlasıyla puanlara ihtiyacımız var ve rakibimiz amaciyla de aynı durum geçerli. Dediğim benzeri mücadele maç bakmamız gerekiyor. Sezon sonunu nerede bitireceğimizi, maçlarımızı oynadıktan ardindan göreceğiz. Ama hocamız da bize bu hedefi belirtiyor, 5’inci sırayı amaç koymuş durumdayız. Oraya erişmek istiyoruz. Evet güç olacak. netlikle basit maçımız yok. Önümüzdeki maçlardan maksimum puanlar almak istiyoruz. Bu puanı aldıktan ardindan da elimizden geleni yaparak ligi nerede bitireceğimizi göreceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir