Güncel

Rüzgara dayanamadı, evin balkonu çöktü

İzmir’de, erken saatlerinden bu yana esen şiddetli rüzgar akşam saatlerinde hızını arttırarak hayatı menfi etkiledi. Bahar aylarının gelmesiyle kalabalıklaşmaya başlayan Kordon Boyu’ndaki banklarda, fırtınayla birlikte oluşan dalgalar hasebiyle kimse oturamadı. ara ara saatteki hızı 45 kilometreyi bulan şiddetli rüzgar hasebiyle Bir takım kişiler yürümekte zorlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin deniz ulaşımı şirketi İZDENİZ’den yapılan açıklamada, yolcu vapuru seferlerinin menfi sema koşulları hasebiyle saat 17.45’ten bu yana iptal edildiği bildirildi.

RÜZGAR ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR

İzmir’de erken saatlerinde başlayan şiddetli rüzgar tesirini sürdürüyor. Meteorolojiden alınan bilgiye göre, rüzgar şimal ve kuzeydoğu yönlerinde kuvvetini artırarak ayni ritimde devam edecek. Saatte 75 ile 90 kilometre hıza ulaşması beklenen fırtınanın, yarın akşam saatlerinden ardindan tesirini kaybetmesi bekleniyor. İzmir Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü, şiddetli fırtına hasebiyle sıcaklıkların düşeceğini ve İzmir, Manisa, Balıkesir’in dahil ve doğu kesimlerinde kuvvetli zirai don riskinin bulunduğunu açıkladı. Yetkililer, meyve, sebze ve fide yetiştiricileri ile serada imalat yapan çiftçileri, İhtiyaç duyulan tedbirleri alması ile alakalı uyardı.

FIRTINA MADDİ HASARA neden OLDU

İzmir’de, vakit boyu tesirli var olan şiddetli rüzgar hasebiyle ağaçlar devrildi, Bir takım otomobillerde Parasal hasar alana geldi. Bornova’da Çınarlı Mahallesi’nde bulunan 3’üncü endüstri Sitesi’nde, tek binada ulunan tabeladan fırtına hasebiyle kopan demir parçası, derhal önündeki otomobilin ön camının üstüne düştü. Cam kırılırken, yaralanan oto sürücüsü Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayın şokuyla özünden geçen sürücü, ikisi park seklinde var olan üç arabaya çarparak Parasal hasara neden oldu.

Bayraklı’da bulunan Özkanlar Mahallesi’ndeki tek parkta ise, takriben 15 metre boyundaki ağaç, şiddetli rüzgara dayanamayarak devrildi. O sırada parkta kimsenin olmaması mümkün tek faciayı önledi. Bayraklı Mustafa Kemal Anadolu Lisesi önünde de ağaç devrildi. Olayda tek otomobilde minik çapta Parasal hasar alana geldi. tekrar Bayraklı’daki hak Mahallesi’nde bulunan Kızılay’a ait tek giyim bağış konteyneri de, rüzgardan dolayı devrilerek sürüklendi. Konteyner, üç metre uzaklıktaki arabaya çarparak durabildi.

EVİN BALKON DUVARI ÇÖKTÜ

İzmir’de, vakit boyu tesirli var olan ve akşam saatlerinden bu yana şiddetini artırıp, saatte 55 kilometreyi bulan hızla esen rüzgar nedeniyle, Karşıyaka ilçesindeki Gümüşpala Mahallesi’nde tek evin balkon duvarı çöktü. 5 katlı binanın 4’üncü katında bulunan iki dairenin balkonunu birbirinden ayıran ve şiddetli rüzgara dayanamayıp blok şeklinde çöken duvar, şans yapıtı balkon demirlerine asılı kalınca mümkün tek facianın eşiğinden dönüldü. Vaziyetin bildirilmesi üstüne gelen iftaiye ekiplerini çalışmasıyla, duvar düştüğü yerden kaldırıldı.

BORNOVA VE TORBALI’DA DA ETKİLİ OLDU

Bornova’daki Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi de, fırtınadan hissenini aldı. tek işhanının çatısındaki mebran kaplamanın tek bölümü, rüzgar hasebiyle yerinden sökülüp, uçtu. Olayla can veren veyahut yaralanan olmadı.

Şiddetli rüzgar, Torbalı kazasinda de tesirli oldu. Torbalı-İzmir yolu üzerindeki tek trafik lambası fırtına hasebiyle koptu. Kabloları kopmadığı amaciyla bağlı olduğu direkten düşmeyen ve sallanarak tehlike saçan trafik lambası, karayolları ekiplerinin çalışmasıyla söküldü.  DHA

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir