Güncel

Sosyal Medyadan Atıştılar: HDP’de “Komünist Başkan” Çatlağı

HDP’de “Komünist Başkan” olarak tanınan Ovacık Belediye Başkanı ve ülkemiz Komünist Partisi’nin Tunceli Belediye reis adayı Fatih Mehmet Maçoğlu çatlağı alana çıktı.

mahalli seçimde HDP, cumhuriyet milletçe partisi ve ülkemiz Komünist Partisi adayı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun yarıştığı Tunceli neticesi en çok heyecan edilen illerden biri olacak.

31 Mart seçimlerinde Dersim Demokratik milletçe Dayanışması yerine TKP listesinden Tunceli Belediye reis adayı var olan Maçoğlu, geçen günlerde, pkk terör örgütü PKK tarafından tehdit edilmişti. PKK pkk terör örgütünün Kandil’deki liderlerinden Ali Haydar Kaytan, “Maçoğlu’nun şu anda göstermesi koşul olan en doğru tutum adaylıktan çekilip HDP adaylarını desteklemesidir” diye yazmıştı.

HDP’DE “KOMÜNİST BAŞKAN” TARTIŞMASI

HDP İstanbul mebus Dilşat Canbaz, yasamsal medya hesabından tek paylaşımda bulunarak, Almanya’da katıldığı Dersim Demokratik milletçe Dayanışması ile dayanışma gecesinin duyurusunu yaptı. Canbaz, paylaşımını, Maçoğlu’nun sloganıyla bitirerek, “Söz görev karar Dersim Halkına!” diye yazdı.

Daha önceki HDP Diyarbakır mebus Sibel Yiğitalp ise, Dilşat Canbaz’ın paylaşımını alıntılayarak, Canbaz’a reaksiyon gösterdi.

Yiğitalp, “Bu ugras canıyla, bedeli ile bu noktaya geldi. Kaybetme pahasına ilkesinden ve siyasi ahlakından vazgeçmedi. Kuşkusuz politika yapma hakkınız var. laf görev demişken halkın kime oy verdiğini anımsatmak isterim…” diyerek Canbaz’ın paylaşımını eleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir