Güncel

Altın fiyatları yükselişe geçti! İşte son durum

Cuma bugünü dolar kurundaki kıymet kayıplarına karşın ons altındaki yükselişlerden bulduğu destekle alış ağırlıklı tek seyretme izleyen gr altın bugünü evvelki kapanışa göre yüzde 0,63 primle 245,2 liradan tamamladı. Altının gr fiyatı, bugüne yükselişle başlamasının derhal peşinden saat 10.36 itibarıyla 248 Lira düzeyinde dengelendi.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Kapalıçarşı’da çeyrek altın 405 lira, cumhuriyet bin 649 liradan satılıyor. Asya piyasalarında kıymet galip gelen altının ons ücreti ise şu dakikalarda yüzde 0,38 yükselişle bin 311 dolar seviyesinden işlem görüyor.

‘TRUMP’IN AÇIKLAMASI akabinde ONS ALTIN YÜKSELİŞE GEÇTİ’

Analistler, ticaret savaşı endişeleri ve jeopolitik risklerle yatırımcıların emniyetli liman taleplerini artırdığını kaydetti.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump’ın Suriye’ye ait açıklamasında “Rusya, Suriye ve kısmen de İran’ın, Suriye’nin İdlib şehrinde şiddetli saldırılar düzenlediğini ve ayrım gözetmeksizin çok sayıda sivili katlettiğini duyuyorum. hayat bu Kırımı izliyor. amaç nedir, size ne sağlayacak bu? Durun!” ifadelerini kullanması sonrası piyasalardaki jeopolitik riziko fiyatlamasının güçlendiğini belirten analistler, bu gelişmeler sonrasında ons altın ücretinin yükselişe geçtiğini kaydetti.

Analistler, güçlenen emniyetli liman alımlarının AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ 10 senelik tahvil getirilerini yüzde 2,1190 ile Eylül 2017’den bu yana en düşük seviyesine düşürdüğünü, altının ons ücretinin ise bin 300 doları aşmasına kapı araladığını kaydetti.

‘GRAM ALTINDA 248 LİRA DİRENÇ KONUMUNDA’

vatan içinde altının gr ücretinin dolar kuru ve ons altın fiyatlarına bağlı devinim ettiğini belirten analistler, teknik açıdan gr altında 248 liranın direnç, 245 liranın ise destek seviyesi olduğunu bildirdi. Analistler bu erken vatan içinde enflasyon vatan dışında ise Avrupa ve ABD’de imalat endüstri Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere açıklanacak verilerin takip edileceğini kaydetti.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir