Güncel

Yıldırım ve İmamoğlu hangi kanalda tartışacak? İşte Yıldırım’ın isteği

AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım NTV’de yaptığı açıklamada, seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘canlı yayında tartışma’ teklifine yönelik, ”Biz karşılıklı tek yayına çıkma ile alakalı prensip olarak tamam dedik. Hem de bizim bu kampanyadan sorumlu genel reis yardımcımız, CHP’deki arkadaşlarla temasa geçecek ve bunun altyapısını hazırlayacaklar” açıklamasında bulunmuştu.

Eski cumhuriyet milletçe partisi mebus medya mensubu barış Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı izahta münakaşa programı ile alakalı olarak tertemiz tek iddiada bulundu. Yarkadaş, Yıldırım’ın programı TRT’de uygulamak istediğini belirtti. Yarkadaş’ın tweet’i şöyle: “Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın hangi kanalda tartışacağı da ayrı tek konu… Binali Yıldırım’ın çalışma arkadaşları tartışmanın TRT’de yapılmasını istiyor. Yıldırım’ın kurmayları, İmamoğlu’nun kurmaylarına “Tartışma TRT’de olsun” önerinini götürecek”

“Ben İstanbul’u konuşmak istiyorum”

Yüksek seçenek Kurulu’nun, (YSK) 31 Mart’ta yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal ederek 23 Haziran’da tekrar sandığa gidileceği istikametindeki kararının derhal peşinden millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye reis adayı Ekrem İmamoğlu, çıktığı programlarda tek müddettir rakibi Binali Yıldırım ile canlı yayında tartışmak istediğini dile getiriyordu.

Yıldırım İmamoğlu’nun teklifine, “Tek tek şartım var, bendeniz İstanbul’u konuşmak istiyorum” şeklinde cevap vermişti. NTV’de yaptığı izahta da ”Biz karşılıklı tek yayına çıkma ile alakalı prensip olarak tamam dedik” izahını yapmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir