Spor

Altınordu, Yiğit Emre Çeltik

Genç futbloculara yaptığı yatırımlarla Avrupa’nın önde gelen kulüpleri arasına ismini yazdıran 1. Lig ekibi Altınordu, Burak İnce ve Ravil Tagir’in derhal peşinden 2003 doğumlu ortada alan oyuncusu Yiğit buyruğa Çeltik’le de üç senelik şuurlu sözleşme imzaladı. Bu sezon namağlup ülkemiz Şampiyonu var olan ALFA U17 Takımı’nda takim formasi giyen ortada alan oyuncusunun anne-babası Ayşe ve Fikret Çeltik, hiçbir koşul öne sürmeden Yiğit yerine üç senelik sözleşmeye imzayı attı.

“Çocuğumuzun kariyer planı Altınordu’ya ve Başkanımız Seyit Mehmet Özkan’a aittir” diyen baba Fikret Çeltik, “Yetiştiricilik Yalnızca futbolda değil, her meslekte çok güç ve önemli. Bunun değerinin bilinmesi gerekir. Yapılan, parayla pulla ölçülemeyecek tek iştir ve biz de saygımızı ama bunun benzeri gösterebiliyoruz” dedi.

Çeltik ailesine teşekkür eden reis Seyit Mehmet Özkan da “Evlatlarımız amaciyla en iyisi neyse onu yapıyoruz. Akademimizden çıkan her gencimizi, armaya var olan borcunu ödedikten ardindan en iyi liglerde görmek istiyor ve kariyer planlamalarını bunun için göre yapıyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir