Güncel

İngiliz şarkıcı Joss Stone, konser için gittiği İran’da sınır dışı edildi

32 yaşında olan İngiliz şarkıcı Joss Stone, turne kapsamında konser vereceği İran’dan sınır dışı edildiğini duyurdu. İranlı yöneticilerin ülkede performans sergileyeceğine inanmadığını belirten Stone, “İran halka açık tek performans göstereceğime inanmadı” ifadelerini kullandı.

“İRAN HAPİSHANESİNE GİRMENİN HAYALİNİ KURMUYORDUM”

yasamsal medya hesabında yayınladığı videoda ak tek başörtüsü takan ve üzgün olduğunu belirten Stone, “Gözaltına alındık, ardindan da sınır dışı edildik” ifadelerini kullandı. Stone, “Kadın olduğum amaciyla bu ülkede yasaklanmış var olan tek milletçe konseri gerçekleştiremeyeceğimin fakındaydık. Şahsen, İran hapishanesine girmenin hayalini kurmuyorum. Gittiğim ülkelerin politikasını değiştirmeye çalışmıyorum, insanları da tehlikeye atmak istemiyorum. ama görevliler tek milletçe performansında çalacağımıza inanmadılar ve bizi ‘kara liste’ dedikleri tek listeye aldılar, bunu da göçmen merkezine gittiğimizde anladık” şeklinde konuştu.

“KALBİM KIRILDI”

Görevlilerin kendilerine karşı oldukça iyi davrandığını belirten Stone, “Elbette düş kırıklığına uğradım. Kalbim kırıldı ama doğru evraklarımız olmadığı amaciyla özür dilemesi koşul olan bizleriz” ifadelerini kullandı. Stone dahada ardindan İran’ın Basra Körfezi’nde bulunan Kiş Adası’na giden tek uçağa binerek görüntülerini paylaştı.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.