Güncel

Kızının ölüm tuzağından sağ çıkan baba konuştu: Silah tutukluk yaptı, hayatım kurtuldu

İstanbul Bayrampaşa’da, Recai Ü. adli yurttaş Hanedeki uyuşturucu ve parayı çalmak istek eden kızının azmettirdiği sevgilisi tarafından yatağında bıçaklandı. Ölümden dönen erkek ifadesinde, “Yatağımda uyurken iki kişi beni yastıkla boğmaya çalıştı. Kafama dayadıkları silah ateş almadı.” dedi.

NE OLDU?

İstanbul Bayrampaşa’da, Recai Ü.’nün kızı N.Z.Ü’yle arasının iyi olmadığı ve toy kızın babasından arinmak istediği, bu yüzden bay arkadaşı Abdülkadir Y. ile babasını öldürme ile alakalı tasarı yaptığı tespit edildi. tasarının Haneye hırsızlık emeliyle girecek var olan Abdülkadir Y.’nin Hanedeki uyuşturucuyu ve silahları aldıktan ardindan yaşanacak arbedede baba Recai Ü.’yü öldürmek üzere kurgulandığı alana çıktı. tasarı kapsamında Abdulkadir Yavuz ve Cihan Bedir, hırsız benzeri girdikleri hanede Recai Ü.’yü bıçaklayıp kaçtı. Elleri yüzleri kan içindeki zanlılar semt bekçilerine yakalandı.

Akşam’ın haberine göre, dedektifler, N.Z.Ü.’nün (16) babasını öldürmesi amaciyla sevgilisi Yavuz ile yakın arkadaşı Bedir’i azmettirdiğini belirledi. Hanedeki 1.9 kilogram esrar, iki silah ve paraları alıp kaçmayı planlayan üç kuşkulu tutuklandı.

“ATEŞ ETTİ ama SİLAH PATLAMADI”

Ölümden dönen ve dahada evvelce de gırtlak kanseri Rehabilitasyonu gören Recai Ü., o anları şöyle anlattı: “Yatağımda uyurken iki kişi beni yastıkla boğmaya çalıştı. Cihan da kafama silah dayadı. Direnince Abdülkadir bıçaklamaya başladı. Ateş etti ama silah patlamadı. Ellerindeki bıçağı alarak kendimi savunmaya başladım.”

“UYUŞTURUCU MADDE VE tek SİLAH BANA AİT”

Baba Recai Ü., “Uyuşturucu maddeler bana aittir. bulunan iki adet silahın tek tanesi bana aittir. ötekisi bana ait değildir. Uyuşturucu maddeyi ve duygulu teraziyi takriben 9 ay evvel Fatih Aksaray’da tanımadığım tek kişiden satın aldım. Gırtlak kanserim başlayınca uyuşturucu maddeyi ve başka malzemeleri sakladım. dahada ardindan tedavimle uğraştım. duygulu teraziyi almış olduğum uyuşturucu maddelerin doğruluğunu tartmak amaciyla almıştım. bendeniz netlikle uyuşturucu madde satıcısı değilim. Bu maddeyi kendim kullanmak amaciyla satın almıştım. uzunca yıllar kullandım ama şu anda kanserin 4. Seviyesindeyim yüzde seksensekiz Özürlü raporum vardır. Zeynep ile bu şahıslar arasında nasıl tek münasebet var bilmiyorum. bendeniz netlikle kızıma karşı rastgele tek fiziki müdahalede bulunmadım” dedi.

Adliyeye derhal sevk edilen baba Recai Ü. adli denetim koşulu ile hür bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir