Yaşam

Evinin önünde fotoğraf çektiren gelin ve damatlardan bezince bunu yaptı!

tertemiz izdivaç eden eslerin düğün resimi amaciyla uğrak yerlerinden biri var olan Kuzguncuk’ta, Daha önceki tek evin kapısına asılan ova görenleri şaşırtıyor. izdivaç eden çiftlerinin devamlı kapısına gelerek evinin önünde resim çektirmelerinden rahatsız var olan ev sahibi, evinin kapısına, “Burada resim çektirenler ayrılıyorlar” yazarak, resim çektirmeye gelenleri evinden ırak tutmaya çalışıyor.

Kapısındaki yazıyla dikkat çeken evin derhal yanındaki iş yerinde çalışan Fatma Babacan, komşusunun astığı yazıyla alakalı bilgi vererek, “Bu gelen yurttaslar var ya, gelinin damadın çevreleri kalabalık olduğu amaciyla gelip içeriye civarindan çekim yapıyorlar. O da ‘Rahatsız oluyorum. Ne kastederek içeriye civarindan çekiyorlar? bendeniz rahatsız oluyorum, çekmeyin burayı’ diyor. Bağırıyor, çağırıyor ama ne fayda. Onun amaciyla bu yazıyı yazdı, tekrar anlamıyor millet. Onun amaciyla hiddetle bağırıyor. bunun için çok karşı, gelen gelinlere, kalabalıklara” dedi.

“FOTOĞRAF ÇEKTİRMELERİNE ÇOK KIZIYOR”

Kuzguncuk’un resim çektirmek isteyenleri çektiğini belirten Babacan, “Bizim Kuzguncuk iyi tek yer olduğu amaciyla kasabamıza ayrım fotoğraflar çekmek amaciyla geliyorlar. çoklukla şu karşı tarafı çekiyorlar. rengarenk merdivenler var, orayı çekiyorlar. tek de Bostan yol arkasında haneler var, sıralı rengarenk evler. Orayı çekiyorlar. Bu (komşusu) çekilmesini hiç istemiyor. Çekilmesine karşı. ‘Niye çekiyorlar içeriye civarindan girip’ diyor. O istikametten kızıyor” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir