Yaşam

Ölü orkinosu evine götürdü! Sahil güvenlik takip edip kapısına dayandı

Basında ve yasamsal medyada, Mudanya sahilinde vatandaşlar tarafından ölü orkinos bulunduğunu öğrenen kıyı Güvenlik cenup Marmara Grup Komutanlığına bağlı TCSG-25 personeli harekete geçti. Ekipler, balığı ekipler kalmadan evine götüren İ.C.’ye ulaştı. Parçalanıp satılma olasiligi üstüne orkinosa el konuldu.

Su altı zıpkınla balık avcısı var olan İ. C. ile görüşülüp, kendisinin isteği ve rızasıyla teslim tutanağı düzen ederek balık teslim alındı. Teslim alınan balık, ahenk gösteren ortamda muhafaza edilmek üzere Güzelyalı S.S. Su Ürünleri Kooperatif Başkanlığına ait soğuk sema deposuna konuldu.

dahada ardindan Bursa İl tarım ve Orman Müdürlüğü ve Mudanya tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekiplerine olay ile alakalı bilgi verildi. Veterinerler, balığın takriben iki vakit evvel can vermiş olabileceğini, insan sıhhati açısından tüketime ahenk gösteren olmayacağını söyledi. Kısmen bozulma gösteren yerler temizlenerek balığın kontrollü olarak tüketilebileceği bildirilince, ölü orkinos Bursa hatri sayilir büyüklükte Şehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ne bağışlandı.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir