Güncel

Rize’deki selde kaybolan Hüseyin Çapoğlu’nun yakınlarının bekleyişi sürüyor

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Bir gün evvel akşam saatlerinden bu yana tesirli var olan sağanak yağış Salarha Vadisi’nde dereleri taşırdı. Derenin taşması neticesi tek araç su baskın sularına kapılırken, araç içinde bulunan iki kişi kurtarıldı. Selde araç içinde bulunan Hüseyin Çapoğlu ise su baskın sularına kapılmaktan kurtarılamadı. Derenin debisinin düşmesiyle AFAD ve UMKE ekipleri tarafından arama çalışmaları başlanırken, Çapoğlu’nun yakınlarının arama çalışmalarını takip ediyor.

Hüseyin Çapoğlu’nun yakını Servet Yetir, selden yarım saat evvel Çapoğlu ile görüştüğünü belirterek, “Olaydan yarım saat evvel kendisiyle görüştük. Gitme demiştik ona. Amcasının oğullarıyla beraberdi. tek anda internette su baskın haberi gördük, tek kişi kayıp. Bizde köye çıktığını biliyorduk, tereddüt ettik ve aradık telefonuna ulaşamadık. Amcasının erkek çocuğunu aradık onun telefonu da çaldı cevap vermedi. İnternette kendisinin ismini görünce karakola gittik. Şimdi sabahtan beri burada arama çalışmaları ayni ritimde devam ediyor. Allah razı olsun AFAD, UMKE hepsi tek yerden arıyor. Allah’tan umudumuzu kesmiyoruz, allahın izniyle bulacağız onu” dedi.

Rıfat Çapoğlu yakını ise, “Akşamki duyumumuza göre ırmakların suları yola taştı. oto asfaltın üstünden geçmek üzereyken sürüklenmeye başladı. Bu da art kapıyı açınca dereye doğru düştü dediler bize” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir