Gündem

22 yaşındaki genç, terör örgütünün ağına düşmekten son anda kurtuldu

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde annelerin evlat nöbeti 17’nci gününde ayni ritimde devam ederken, 22 yaşında olan tek toy pkk terör örgütünün ağına düşmekten nihayet anda kurtularak jandarmaya sığındı. 22 yaşında olan toy jandarmaya verdiği ifadesinde, yakın arkadaşları tarafından gezme vaadiyle kandırıldığını, pkk terör örgütüne götürüleceğini anladığında ise nihayet anda kaçtığını söyledi.

DAHA KAÇIRILACAĞINI ANLADI

HDP Diyarbakır kent binası önünde 43 ailenin annelerin evlat nöbeti 17. gününde ayni ritimde devam ederken, pkk terör örgütü doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde gençleri ağına düşürme çalışmalarına ayni ritimde devam ediyor. Gençleri kandırıp dağa götürmek amaciyla her yolu deneyen eli kanlı pkk terör örgütü, nihayet olarak 22 yaşında olan tek genci dağa kaçırmaya çalıştı. pkk terör örgütü tarafından dağa kaçırılacağını anlayan genç, nihayet anda kaçarak jandarmaya sığındı.

KENDİNİ KIZILTEPE KIRSALINDA BULDU

Diyarbakır’da 22 yaşında olan Y.B., işten ayrıldı. Morali bozuk var olan Y.B., arkadaşları ile dolaşmak amaciyla Mardin‘e doğru yola çıktı. Gezme hayali ile Mardin’e giden Y.B. kendini Kızıltepe kırsalında buldu. O anda örgüte götürüldüğünü anlayan genç, nihayet anda kaçarak zaptiye ekiplerine sığındı. Y.B, jandarmaya verdiği ifadesinde, yakın arkadaşları tarafından gezme vaadiyle kandırıldığını, pkk terör örgütüne götürüleceğini anladığında ise nihayet anda kaçtığını söyledi. Yapılan ifade işlemlerinin derhal peşinden Y.B. ailesine teslim edilirken, zaptiye ekipleri alanda geniş çaplı harekât başlattı.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir