Güncel

Bıçaklanan doktora 30 gün iş görmez raporu

Edinilen bilgiye göre, çarşamba bugünü saat 11.00 sıralarında, Bursa Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi’nde alana gelen olayda, iddiaya göre diş hekimi Hamdi Gören, dişini çektirmek amaciyla hastaneye gelen M.D.’ye, uyuşturmak amaciyla iğne yaptı. M.D., dişinin uyuşmadığını söyleyip sinirlenince doktor ile hasta kisi arasında münakaşa çıktı. Tartışmanın büyümesi üstüne M.D. yanında taşıdığı bıçağı çıkarıp, Gören’i sol yer altından bıçakladı. Olayın derhal peşinden M.D., sağlık kurumu güvenliğinin ihbarı üstüne olay adina gelen zabita ekiplerine teslim edildi. Yaralanan Hamdi Gören ise çok İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

M.D.’in polisteki sorgusunda dişinin Rehabilitasyonu amaciyla hastaneye gittiğini anlatarak, “Doktor, dişime iki kez iğne yaptı. ama dişim uyuşmayınca başka tarihte gelmemi söyledi. bendeniz de dahada ardindan gelemeyeceğimi söyledim. münakaşa çıkınca yanımdaki bıçakla doktoru bıçakladım” dediği öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin derhal peşinden adliyeye derhal sevk edilen M.D., çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp, cezaevine gönderildi.

Diş hekimi Hamdi Gören, iki gündür rehabilitasyon gördüğü çok İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden bu erken saatlerinde taburcu edildi. Diş hekimi Gören’in, takriben 30 vakit iş görmez raporu aldığı amaciyla tek vakit görev yapamayacağı öğrenildi.

Süleyman Aydın
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir